دات نت نیوک
شبكه برق روستاي سورهال اصلاح و رفع حريم شد نمایش مجموعه تصاویر

مدير توزيع برق دهگلان خبر داد:

شبكه برق روستاي سورهال اصلاح و رفع حريم شد

نویسنده: طیب کریمی/یکشنبه, 27 اسفند,1396/دسته ها: اخبار, اطلاعیه, اخبار ویژه

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

با جابجايي و احداث خط شبكه بيست كيلو ولت، منازل مسكوني روستاي سورهال از حريم شبكه  برق فشار متوسط خارج شدند. 

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان مدير برق شهرستان دهگلان  در توضيح این خبر گفت: در سال جاري با اجراي جابجايي و اصلاح شبكه فشار متوسط،‌ بسياري از منازل و محدثات روستاي سورهال كه در حريم خطوط بيست كيلو ولت بودند، رفع حريم شدند.

وی در ادامه افزود: اجراي اين طرح با بركناري حدود 830 متر شبكه موجود و  احداث 810 متر شبكه جديد با صرف  هزينه اي بالغ بر 430 ميليون ريال از محل اعتبارات كاهش تلفات به پايان رسيد.

كيومرث آقا محمدي ادامه داد: با توجه به عدم نظارت دستگاه هاي ذيربط در گذشته و همچنين تخلف ساكنين روستاها در زمينه ساخت و ساز ابنيه، رعايت حريم خطوط توزيع برق دراين روستا نقض شده بود و با توجه به خطرات تجاوز به حريم شبكه براي ساكنين اين روستا، اصلاح و بهينه سازي شبكه روستا در دستور كار قرار گرفت.

وی خاطر نشان كرد: علاوه بركنترل ارگان هاي متولي در امر ساخت و سازهاي جديد در بافت روستا ها، همكاري دهياري ها و بنياد مسكن با شركت توزيع در امر اجراي طرح هادي ضروری است و  در جهت رفع حريم شبكه برق بافت قديمي روستاها،  لازم است تدبيري اتخاذ گردد تا از خطرات و مشكلات ناشي از تجاوز به حريم الكتريكي جلوگيري شود. 

وي در پایان با اشاره به آرایش شبکه های توزیع بیان کرد: آرايش شبكه هاي توزيع در محله هاي از روستاها بر اثر عدم رعايت فاصله هاي مجاز و استاندارد علاوه بر تجاوز به حريم موجب زيان هايي از جمله عدم بهره وري مناسب روشنايي معابر و جلوه نا مناسب شبكه مي شود و  به منظور رفع اين موارد اصلاح شبكه هاي روستايي از اهداف مديريت توزيع برق دهگلان مي باشد و با رعايت اوليوت در ردستور كار قرار خواهد گرفت.

Print

تعداد نمایش ها (1536)/نظرات (0)

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x