دات نت نیوک
سرمایه گذاری در انرژی های نو روشی مناسب برای درآمدزایی شهروندان است نمایش مجموعه تصاویر

نماینده ولی فقیه در استان کردستان:

سرمایه گذاری در انرژی های نو روشی مناسب برای درآمدزایی شهروندان است

نویسنده: طیب کریمی/پنجشنبه, 16 فروردین,1397/دسته ها: اخبار, اخبار ویژه

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نماینده ولی فقیه در  استان کردستان در دیدار نوروزی با مدیر عامل و مدیران و معاونان شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان استفاده از ظرفیت انرژی های نو و پاک را روشی مناسب برای درآمدزایی این شهروندان دانست و خواستار مشارکت مردم در طرح های تولید پراکنده برق شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان حجت الاسلام حسینی شاهرودی گفت: در حال حاضر توجه به انرژی های نو برای تولید برق در دنیا رونق زیادی پیدا کرده است و انتظار می رود این موضوع در کشور، هم به طور جدی نهادینه شود.

وی افزود: انرژی های نو به ویژه انرژی خورشیدی در کشور، ظرفیت مناسبی برای اشتغال شهروندان دارد و در شرایطی که وزارت نیرو به صورت تضمینی برق تولید شده را خریداری می کند، سرمایه گذاری در این موضوع بسیار مقرون به صرفه است و نیاز است برای جلب مشارکت مردم اطلاع رسانی و فرهنگ سازی لازم انجام شود.

وی در ادامه رفع مشکلات مالی و اعتباری ادارات و سازمان های مختلف استان را مستلزم توجه به منابع جدید و صرفه جویی در هزینه ها دانست و افزود: سازمان ها و ادارات در شرایط فعلی باید روشهای نو و جدید را برای تأمین منابع مالی خود تدوین کنند.

حجت الاسلام حسینی شاهرودی همچنین با اشاره به مطالبات متقابل دستگاه های اجرایی به یکدیگر، خواستارتعامل آنها و نیز تدوین اتخاذ راه حل مناسب برای حل این موضوع از سوی دولت به ویژه با اعمال تهاتر مطالبات شد.  وی همچنین تاکید کرد با عنایت به حساسیت تامین برق پایدار برای مردم و دستگاه های مختلف ، ضرورت پرداخت بموقع مطالبات شرکت توزیع برق محرز است که لازم است از روش های تهاتر یا کمک مستقیم دولت و یا از محل صرفه جویی ادارات و ..... استفاده نمود.   حجت الاسلام و المسلمین شاهرودی همچنین محافظت فیزیکی از شبکه و مراقبت و محافظت از آن را به مثابه اموال شخصی خود و ممانعت از سرقت شبکه را از وظایف اخلاقی و شرعی مردم دانست و همکاری در این زمینه با شرکت توزیع برق برای استمرار تامین برق را ضروری اعلام کرد.

Print

تعداد نمایش ها (902)/نظرات (0)

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x