دات نت نیوک
افزایش تاب آوری شبکه های برق در برابر حوادث طبیعی نیازمند تعمیرات و رفع بموقع مشکلات است نمایش مجموعه تصاویر

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان:

افزایش تاب آوری شبکه های برق در برابر حوادث طبیعی نیازمند تعمیرات و رفع بموقع مشکلات است

نویسنده: طیب کریمی/پنجشنبه, 16 فروردین,1397/دسته ها: اخبار, اخبار ویژه

رتبه بندی این مطلب:
5.0

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان در این دیدار با اشاره به وقوع طوفان در ابتدای سال جاری در برخی شهرهای استان و استان‌های همجوار گفت: علیرغم وقوع طوفان شدید و قطعی گسترده برق در استان های مجاور، خوشبختانه در نتیجه تلاش همکاران،  خاموشی قابل ملاحظه ای در استان روی نداد و شبکه  نسبتا" پایداری داشتیم ولی حفظ این شرایط و افزایش تاب آوری شبکه مستلزم تعمیرات به موقع ، اصلاح و بهینه سازی شبکه ، استفاده و بهره برداری از تکنولوژی های جدید و رفع نواقص آن است.

هیوا لهونیان افزود: برای اصلاح و بهینه سازی شبکه و انجام تعمیرات به موقع شبکه ، منابع مالی زیادی لازم است و اعتبارات موجود جوابگوی اصلاح شبکه فرسوده استان و مقاوم سازی آن ، به ویژه در روستاها  نیست و اگر مشترکان ،بخصوص ادارات و دستگاه های اجرایی در پرداخت بدهی های خود به موقع عمل نکنند قطعا در آینده ی نزدیک با مشکلات زیادی مواجه خواهیم بود.

وی افزود: در حال حاضر 40 میلیارد تومان طلب معوقه این شرکت از  ادارات و دستگاه های اجرایی وجود دارد که برای وصول آن نیازمند همکاری همه ادارات هستیم.

وی با اشاره به وابستگی شدید زندگی مردم به برق تأکید کرد: امروز وابستگی به برق به حدی افزایش یافته است که تصور زندگی بدون برق برای کسری از ساعت هم ممکن نیست روی این اساس هدفگذاری در صنعت برق و به تبع آن در شرکت توزیع برق استان کردستان رساندن خاموشی هابه صفر است و رسیدن به این هدف در سایه تأمین منابع مالی و برنامه ریزی  اصولی و تلاش همکاران محقق می شود. وی همچنین افزود با وجود مدودیت های قابل توجه در منابع  ، ما از این شرایط بعنوان فرصتی برای بازنگری در روش ها و تکنیک های کار و بهینه سازی روش ها و فرآیندها و کاهش هزینه ها و اقتصادی کردن طرح ها می نگریم  و تلاش می کنیم علیرغم محدودیت شدید منابع ، وظایف و ماموریت هایمان را به نحو احسن انجام دهیم .

لهونیان نزدیکی به اقلیم کردستان عراق را فرصتی برای صنعت برق در  استان و کشور دانست و افزود: با توجه به نیاز شدید اقلیم کردستان به انرژی برق می توان زمینه مناسبی برای صادرات انرژی  و همچنین تخصص و دانش مهندسی برق به اقلیم کردستان عراق را فراهم کرد. صدور انرژی برق و  فراهم کردن  زمینه همکاری با عنایت به زیرساخت های ایجاد شده در نقاط همجوار ، میتواند پیش نیاز  پروژه های تکمیلی آن نظیر همکاری در اصلاح و بازسازی شبکه برق کردستان عراق و صدور کالا و خدمات مهندسی در این صنعت باشد که نباید به آن بی توجه باشیم. 

وی در پایان به اهمیت مدیریت مصرف برق برای اقتصاد کشور اشاره کرد و افزود: هرچه مدیریت مصرف انرژی در کشور بیشتر شود، زمینه صادرات بیشتر فراهم می شود که هم ارز آوری بیشتری دارد و هم باعث اشتغال زایی بیشتر برای جوانان می شود.

Print

تعداد نمایش ها (1070)/نظرات (0)

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x