دات نت نیوک
اصلاح الگوی مدیریت مصرف برق با همکاری عموم مردم امکان پذیر است نمایش مجموعه تصاویر

در نشست فصلی ائمه جماعت صنعت آب و برق استان کردستان عنوان گردید:

اصلاح الگوی مدیریت مصرف برق با همکاری عموم مردم امکان پذیر است

نویسنده: طیب کریمی/یکشنبه, 23 اردیبهشت,1397/دسته ها: اخبار, اخبار ویژه

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

در نشستی که با حضور سرپرست ستاد اقامه نماز،  ائمه جماعت صنعت آب و برق استان کردستان و کارشناسان مدیریت مصرف  در ساختمان ستاد شرکت توزیع نیروی برق  استان کردستان برگزار گردید به اصلاح الگوی مصرف با کمک عموم مردم اشاره شد و سخنانی در این خصوص ارائه گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان فرید مظهری، مدیر گروه مدیریت مصرف برق گفت: بحث مدیریت مصرف از سال 88 به قدری جدی شد که شعار سال رهبر معظم انقلاب به  موضوع اصلاح الگوی مصرف پرداخت، البته مدیریت مصرف از ابتدای ظهور اسلام به صورت جدی مطرح شده و یکی از وظایف اصلی و مهم همه مسلمین به شمار میرود.

وی در ادامه به فصل گرما و پیک مصرف برق در این فصل اشاره کرد و افزود: زندگی بدون برق حتی برای چند دقیقه آن هم در فصل گرما بس طاقت فرساست و همکاری ما در حوزه مدیریت مصرف برق به جز بحث زیست محیطی و درست کردن آینده زیباتری برای فرزندان و آیندگانمان باعث به حداقل رساندن خاموشی ها آن هم در فصل تابستان شده و آسایش و آرامش را برایمان به ارمغان خواهد آورد.

مظهری افزود: ائمه جماعت باید مدیریت مصرف برق را از داخل مساجد شروع کرده و با خاموش کردن لامپ های اضافی در مساجد یا گذاشتن درجه کولر روی درجه مشخص شده و .... الگویی برای همه مردم باشند.

وی در ادامه به آمار جهانی مصرف برق اشاره کرد و افزود: متاسفانه با توجه به آمارهای جهانی جزو کشورهای  پرمصرف هستیم و تنها راه مقابله با این اسراف، همکاری عموم مردم در همه بخش های خانگی، تجاری، کشاورزی و صنعتی می باشد و لازم است الگوی صحیح مصرف را به فرهنگی در میان جامعه تبدیل کرده و آن را پایه ریزی کنیم.

وی در پایان صحبت های خود به اصلاح الگوی مصرف و دعوت از مردم در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و از روحانیون حاضر در این جلسه درخواست کرد: در این ماه مبارک با فرهنگ سازی درست میان عموم مردم در نمازهای جماعت و اشاره به موضوع اسراف در این حیطه می توانید کمک شایانی به شرکت برق و همچنین آسایش بیشتر مردم کنید.

در ادامه اکبر عظیمی سرپرست ستاد اقامه نماز استان کردستان گفت: درخواست ما از ائمه جماعت حضور فعال در شورای اقامه نماز دستگاه محل خدمت می باشد و این مهم کاری بس سنگین بر دوش ایشان است که بتوانند با اطلاعات به روز و ارتباطی درست و صمیمانه با کارکنان دستگاه های اجرایی ضمن دعوت کارکنان به نماز، خانواده های ایشان را نیز از طریق برگزاری مراسم هایی به نماز دعوت نمایند و نماز را در بنیان خانواده ها نهادینه کنید.

عظیمی در ادامه با اشاره به نزدیکی ماه مبارک رمضان افزود: در این ماه از ائمه جماعت درخواست داریم هر روز یک آیه از قرآن را تفسیر کرده و در مساجد در اختیار مردم قرار دهند.

وی بیان کرد: آیات مربوط به نماز و تفاسیر آن می توان موضوع بسیار مناسبی برای نهادینه کردن نماز در هر خانواده و همه اقشار جامعه باشد.

اکبر عظیمی در ادامه به آموزش قرائت صحیح نماز توسط ائمه جماعات اشاره کرد و از آنان خواست که این موضوع را در مساجد و دستگاه های  محل خدمت خود بارزتر تشریح نمایند.

Print

تعداد نمایش ها (579)/نظرات (0)

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x