دات نت نیوک
2300  انشعاب غیر دائم در پنج ماهه اول امسال واگذار شده است نمایش مجموعه تصاویر

سرپرست معاونت فروش و خدمات مشترکین شركت توزيع نيروي برق استان كردستان :

2300 انشعاب غیر دائم در پنج ماهه اول امسال واگذار شده است

نویسنده: طیب کریمی/ﺳﻪشنبه, 20 شهریور,1397/دسته ها: اخبار, اخبار ویژه

رتبه بندی این مطلب:
5.0
سرپرست معاونت فروش و خدمات مشترکین شركت توزيع نيروي برق استان كردستان اعلام کرد از آغاز سال 97 ا کنون 2 هزار و 300 انشعاب غیر دائم با رعايت دستورالعمل مربوطه به مشترکین متقاضی واگذار شده است كه حدود 95 درصد از اين انشعابات در بخش خانگي بوده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان هیوا خرم گفت: در راستای خدمات رسانی به ساکنین مناطق حاشیه ای و سكونت گاههاي غير رسمي و باستناد قانون مجازات استفاه كنندگان غير مجاز آب و برق و گاز و مخابرات، این شرکت در شش ماهه اول سال 97 تا کنون 2 هزار و 323 انشعاب غیر دائم به مشترکین واگذار كرده و پیش بینی می شود این رقم تا پایان سال به 4 هزار و 100 انشعاب برسد.
هیوا خرم در ادامه تأکید کرد: خوشبختانه با تصویب قانون مجازات استفاده کنندگان انشعابات غیر مجاز آب، برق، گاز و مخابرات امکان واگذاری انشعاب غیر دائم به سكونتگاه هاي غير رسمي نقاط حاشیه ای شهر را فراهم کرد، این اقدام می تواند هم در زمینه کاهش تلفات و افزایش ضریب ایمنی برق در مناطق مؤثر باشد.
وی افزود: درپي قانون فوق در سال گذشته حدو 6هزار و 548 درخواست انشعاب دریافت شده که از این تعداد محدود با بررسی مدارک و شرایط متقاضیان و انطباق با دستورالعمل صادر شده، حدود 5 هزار و 772 انشعاب واگذار شده است.
خرم در ادامه با اشاره به استقبال متقاضيان از اين قانون يادآور شد: بیشترین آمار واگذاري انشعاب های غیر دائم ازتاريخ ابلاغ اين قانون مربوط به شهرستان سنندج با3هزار و 111 انشعاب بوده است و شهرستان هاي مريوان با 2 هزار و 532 و بانه با يكهزار و 862 مورد انشعاب در در رده های بعدی هستند.
وی در ادامه به انشعابات غیر مجاز استان اشاره کرد و افزود: از ابتداي سال جاری 991 انشعاب غیر مجاز شناسایی و جمع آوری شده است و بر اساس بازرسي هاي انجام شده مي توان گفت حدود 5هزار و 500 انشعاب غیر مجاز دیگر در استان وجود دارد.
هيوا خرم در خصوص مقررات موجود در خصوص انشعابات غير دائم تأكيد كرد: هدف از تصويب قانون مذكور سروسامان يافتن مناطق حاشيه اي شهرها و صيانت از شبكه در برابر سرقت و در نهايت كاهش تلفات انرژي بوده است و براساس قانون بايد اين واحد هاي بدون مجوز ظرف 3 سال از سوي نهادي هاي مسوول تعيين تكليف شود و درصورت تعيين تكليف و اخذ هزينه ها و مجوزهاي لازم ، انشعابات غير دائم به انشعاب دائم تبديل خوهد شد.
Print

تعداد نمایش ها (518)/نظرات (0)

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x