دات نت نیوک
پروژه یادمان شهدای عملیات والفجر 4 مریوان به بهره برداری رسید نمایش مجموعه تصاویر

با حضور وزیر نیرو

پروژه یادمان شهدای عملیات والفجر 4 مریوان به بهره برداری رسید

نویسنده: طیب کریمی/ﺳﻪشنبه, 20 شهریور,1397/دسته ها: اخبار, اخبار ویژه

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
طی مراسمی با حضور وزیر نیرو و هیأت همراه، حسام الدین آشنا مشاور رییس جمهور، بهمن مرادنیا استاندار و جمعی از مسئولین و مقامات کشوری و لشکری پروژه یادمان شهدای عملیات والفجر 4 در شهرستان مریوان به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان عملیات ساخت این پروژه از سال 96 توسط شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان و توانیر شروع و با اعتباری بالغ بر 12 میلیارد و 850 میلیون ریال احداث شده و هم اکنون به مرحله بهره برداری رسیده است.
قابل به ذکر است این ساختمان شامل بخش هایی از جمله حسینیه و زائر سرا، ساختمان خادمین، تاسیسات گرمایشی و سرمایشی و سرویس بهداشتی است.
وزیر نیرو در ابتدای صحبت های خود به وضعیت آب و برق کشور در سال آینده اشاره کرد و گفت: با توجه به مشکلاتی که امسال به دلیل کمبود بارش باران داشتیم، با فرض این که وضعیت بارش های سال 97 و 98 نیز مانند امسال باشد برنامه ریزی خوبی برای نبود مشکل انجام گرفته است .
رضا ادرکانیان افزود: برای تولید برق، و جبران کمبود نیرو، نیروگاه هایی را در دست احداث داریم که با استفاده از ظرفیت این نیروگاه ها و مدیریت مصرف درست و همراهی مردم امید داریم سال آینده در فصل تابستان که فصل پیک می باشد، تابستان بدون خاموشی را سپری کنیم.
قابل به ذکر است عملیات اجرایی پست 230،63 کیلوولت کامیاران با اعتبار اولیه لازم 550 میلیارد ریال، با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو، استاندار کردستان، علوی نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان اجرایی این استان نیز آغاز شد.
همچنین با حضور وزیر نیرو سد عباس آباد بانه با یک هزار و 260 میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.
در سفر وزیر نیرو 11 پروژه در حوزه توزیع برق با اعتباری بالغ بر 339 میلیارد و 845 میلیون ریال به بهره برداری رسید، در حوزه آب و انتقال برق نیز پروژه های متعددی به بهره برداری رسید.
5 پروژه با اعتبار 81 میلیارد و 120 میلیون ریال در حوزه انتقال برق که مهمترین آن می توان به پروژه های توسعه و افزایش ظرفیت پست 63/20 کیلوولت ناظم آباد (قروه 2) و توسعه پست 63/20 کیلو ولت مریوان اشاره کرد .
در ادامه این سفر پروژه های پست 230 کامیاران و سیم کشی دو مدار خط 63 مریوان نیز با حضور وزیر نیرو و هیأت همراه در شهرستان کامیاران و مریوان کلنگ زنی شد.
از دیگر برنامه های رضا اردکانیان در سفر به استان کردستان بازدید از سد ژاوه و بازدید هوایی از سامانه انتقال آب از سد آزاد بود.
در پایان سفر وزیر نیرو نشستی با استاندار کردستان و مجمع نمایندگان استان و دیدار با نماینده ولی فقیه در کردستان انجام گرفت.
Print

تعداد نمایش ها (515)/نظرات (0)

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x