دات نت نیوک
لزوم تغییر در مصرف انرژی در ساختمان های اداری نمایش مجموعه تصاویر

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان عنوان کرد:

لزوم تغییر در مصرف انرژی در ساختمان های اداری

نویسنده: نقشبندي هانا /چهارشنبه, 23 آبان,1397/دسته ها: اخبار, اخبار ویژه

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان از الزام دستگاه های اجرایی و نهادهای عمومی  و غیر دولتی به تأمین  20 درصد از انرژی مصرفی ساختمان ها  از طریق انرژی تجدید پذیر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان هیوا لهونیان گفت: به موجب مصوبه هیأت وزیران، دستگاه های اجرایی دولتی و نهادهای غیر دولتی یکسال فرصت داده شده که 20 درصد از مصرف برق خود را از طریق انرژی تجدید پذیر تأمین کنند، در صورت عدم تحقق الزامات این مصوبه در هر سازمان ،  شرکت توزیع برق مکلف است بهای 20 درصد از برق مصرفی آن ها را براساس متوسط نرخ خرید تضمینی برق از نیروگاه های تجدید پذیر محاسبه نماید.‌ وی خاطر نشان ساخت که در صورت تحقق این مصوبه، این سازمانها ضمن صرفه جویی در هزینه های جاری خود، می توانند صنعت برق را در توزیع صحیح انرژی الکتریکی یاری نمایند.

وی به مدیریت مصرف در سطح دستگاه های اجرایی اشاره کرد و افزود: نگاه مدیران دستگاه های اجرایی استان باید با رویکرد چاره اندیشی و تعامل  در خصوص مدیریت مصرف انرژی در سطح ادارات  باشد و باید بیشترین توان خود را روی این موضوع صرف کنند.

لهونیان به جایگزین نمودن لامپ های LED به جای لامپ های فلورسنت یا مهتابی  اشاره کرد و افزود: این کار از ابتدایی ترین راهکارهای  اصلاح مصرف در ساختمان های اداری است که با گذر زمان و از محل صرفه جویی در هزینه های برق مصرفی آن،  می توان شاهد بازگشت سرمایه و کاهش هزینه های جاری بود.

وی در ادامه از شناسایی مشترکین پر مصرف برق در تمامی مصارف اعم از عمومی، تجاری، خانگی و ... خبر داد و افزود: با توجه به سرانه  مصرف برق در کشور و بالا بودن آن نسبت به استانداردهای جهانی، شناسایی مشترکین پر مصرف در تمامی تعرفه ها در  دستور کار این شرکت قرار گرفته و طبق ابلاغ شرکت توانیر تعرفه های تنبیهی برای مشترکین پر مصرف برق در نظر گرفته شده است.

گفتنی است ۲۰ درصد مشترکین استان مشترکین عمومی اداری است که هفت درصد از انرژی مصرفی استان را شامل می شود.

Print

تعداد نمایش ها (445)/نظرات (0)

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x