دات نت نیوک
ساماندهی انشعاب های غیر مجاز استان با واگذاری انشعاب غیر دائم نمایش مجموعه تصاویر

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان خبر داد:

ساماندهی انشعاب های غیر مجاز استان با واگذاری انشعاب غیر دائم

نویسنده: نقشبندي هانا /یکشنبه, 11 آذر,1397/دسته ها: اخبار, اخبار ویژه

رتبه بندی این مطلب:
1.0

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان در مصاحبه با  خبر سیمای مرکز کردستان از اجرای آیین نامه اجرایی ساماندهی انشعابات غیر مجاز و  تبدیل 6 هزار فقره انشعاب غیر مجاز به انشعاب غیر دائم در سالجاری در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان هیوا لهونیان با اشاره به آخرین آمار موجود از انشعاب های غیر مجاز گفت: حدود 13 هزار انشعاب غیر دائم تا کنون شناسایی شده است که 11 هزار آن مربوط به بخش خانگی و مابقی مربوط به خانه باغ ها می باشد.

وی در ادامه افزود: یکی از اهداف مهم شرکت توزیع برق استان کردستان، ساماندهی انشعابات غیر مجاز سطح استان از طریق واگذاری انشعاب غیر دائم می باشد به شرطی که منع قانونی نداشته و با آیین نامه های اجرایی و قانون ابلاغ شده مغایرتی وجود نداشته باشد.

لهونیان با اشاره به تبدیل شش هزار انشعاب غیر مجاز به انشعاب های غیردائم در سالجاری اذعان داشت: شش هزار فقره انشعاب غیر مجاز به غیردائم تبدیل شده، یکهزار فقره در دستور کار قرار دارد که در  حال احداث شبکه های برق این انشعاب ها هستیم و مابقی نیز با تلاش شبانه روزی همکاران و همکاری دستگاه های مربوطه متولی انجام می گردد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان در ادامه تاکید کرد: با توجه به قانون تصویب شده در ارتباط با انشعاب های غیر مجاز، استعلام انجام شده توسط دستگاه های ذی ربط به منظور اعلام سال ساخت  و عدم منع قانونی، این استعلام اگر در زمان کوتاهی انجام گیرد شرکت توزیع برق هیچ منعی برای واگذاری انشعاب ها ندارد.

وی در ادامه افزود: در استعلام ها، مهلتی به دستگاه های متولی داده می شود و در صورت پاسخگو نبودن در زمان مقرر با اعلام کم کاری از سوی این دستگاه ها تبعاتی منفی ناشی از واگذاری انشعاب به متقاضی متوجه خود دستگاه مربوطه خواهد بود که پاسخگویی به موقع نداشته است.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان در پایان با اشاره به مصرف بی رویه انشعاب های غیر مجاز و بررسی و برآورد مصرفی، این انشعاب ها گفت: مصرف انرژی انشعاب های غیر مجاز حدود 2 الی 3 برابر انشعاب معمولی است و با پیگیری و همکاری دستگاه های متولی و تبدیل این انشعاب ها به انشعاب های قانونی کمک شایانی به شرکت توزیع برق و خدماتی بهتر به  مشترکین می گردد.

لازم به ذکر است استان کردستان دارای بیش از 637 هزار مشترک و  571  هزار انشعاب دائم می باشد.

Print

تعداد نمایش ها (312)/نظرات (0)

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x