دات نت نیوک
رانش زمین منجر به كج شدن چند اصله تير برق در روستاي ني‌آباد شهرستان سروآباد شد نمایش مجموعه تصاویر

رانش زمین منجر به كج شدن چند اصله تير برق در روستاي ني‌آباد شهرستان سروآباد شد

نویسنده: نقشبندي هانا /دوشنبه, 13 اسفند,1397/دسته ها: اخبار, اخبار ویژه

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

مدیر برق شهرستان سروآباد اعلام كرد: رانش زمین در چند نقطه مسیر روستاي نگل به شهر سروآباد، سه اصله تیر چوبی 12متری را كج كرد.

به گزارش روابط عمومی شركت توزيع نيروي برق استان كردستان، «پيمان زارعی» مدیر برق شهرستان سروآباد با اشاره به اينكه طي بارش‌هاي اخیر كه از روز پنج‌شنبه در استان كردستان آغاز شده بود، خاموشی‌هايي را به دنبال داشت، گفت: اکثر خاموشی‌ها در همان ساعات اولیه با تلاش نيروهاي بخش فني برق شهرستان سروآباد رفع شد.

وي افزود: طی این بارش‌هاي بی‌سابقه 2 اصله تیر چوبی در روستای ژان در محور ژاورود شکسته شد كه با جايگزيني تیر جدید، برق روستا بلافاصله وصل شد.

مدير برق شهرستان سروآباد با ذكر اينكه به دليل بارش چشمگير برف در ارتفاعات ژالانه، امکان عبور از آن مسیر وجود نداشت، گفت: پس از عبور جریان بارشی از جو استان، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌اي جهت برف‌روبی مسیر ارتباطی اورامان - سروآباد اقدام کرده و اکیپ تعمیرات نيز برای رفع خاموشی عازم منطقه گرديد.

وي با اذعان به اينكه بارش‌هاي جوي در چندین نقطه مسیر نگل به سروآباد، رانش زمین را به دنبال داشت، گفت: رانش زمين در پشت روستای نی‌آباد واقع در 10 کیلومتری شهر سروآباد، سه اصله تیر چوبی 12متری را كج کرد كه به دليل وضعیت نامناسب زمین پس از رانش، احتمال تیرگذاری مجدد در اين نقاط وجود نداشت.

زارعي در پايان با تأكيد بر اينكه هر چه سريعتر باید مسیر جدیدي برای تیرگذاری در مناطقي كه رانش در آنها به وقوع پيوسته است را تعريف كرد، يادآور شد: در صورت چپ شدن كامل تيرها، برق حدود 15روستاي اين منطقه قطع خواهد شد.

Print

تعداد نمایش ها (212)/نظرات (0)

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x