دات نت نیوک
کلیه روستاهای برقدار شهرستان بیجار تکخوانی شد نمایش مجموعه تصاویر

درپايان سال جاري و در آستانه عيد باستاني نوروز محقق شد؛

کلیه روستاهای برقدار شهرستان بیجار تکخوانی شد

نویسنده: نقشبندي هانا /ﺳﻪشنبه, 28 اسفند,1397/دسته ها: اخبار, اخبار ویژه

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

مدیر برق شهرستان بیجار خبر داد: پروژه تکخوانی کلیه روستاهای برقدار سطح شهرستان بیجار به اتمام رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان، محسن ابراهیمی مدیر توزیع برق شهرستان بیجار با بیان اینکه برق رسانی به روستاها در دهه اول انقلاب به صورت باز فروش بود، اظهار کرد: در سیستم باز فروش فقط یک فیش برای هزینه برق مصرفی روستا صادر و مسئول برق روستا، مؤظف به جمع آوری این هزینه و واریز آن به حساب شرکت توزیع نیروی برق بود.

وی با بیان اینکه پس از هدفمندی یارانه ها به دلیل افزایش صعودی قیمت حامل های انرژی و به تبع آن افزایش قیمت برق، فروش انرژی به صورت باز فروش به روستاها علاوه بر سوء استفاده برخی از افراد سودجو موجب نارضایتی شدید مشترکین به دلیل بی عدالتی در محاسبه انرژی مصرفی هر خانوار روستایی گردید، گفت: به همین خاطر با لحاظ موارد فوق تکخوانی روستاهای شهرستان بیجار در دستور کار قرار گرفت.

ابراهیمی با اذعان به اینکه تکخوانی روستاهای شهرستان بیجار با تعداد 15 هزار و 205 مشترک از سال 1394 در اولویت برنامه های مدیریت برق شهرستان بیجار قرار گرفت، تصریح کرد: در راستای نیل به این هدف، اصلاح انشعاب مشترکین و تعویض کنتورهای دارای خطا و اصلاح شبکه برق روستاها به عنوان مهمترین چالش های پیشرو جهت تکخوانی در اولویت کاری مجموعه مدیریت برق شهرستان بیجار قرار گرفت.

وی با ذکر اینکه با تلاش بی وقفه و مجدانه کارکنان برق بیجار کلیه انشعابات روستایی تست و بازرسی و تعداد 2600 انشعاب (معادل 17.1  درصد كل انشعابات روستايي) اصلاح شد، خاطرنشان کرد: در نهایت با پایان یافتن سال 1397، شهرستان بیجار نخستین شهر در سطح استان کردستان می باشد که کلیه روستاهای باز فروش این شهرستان تکخوانی گردید.

مدیر برق شهرستان بیجار با اعلام اینکه شهرستان بیجار از حیث تعداد روستا دارای بیشترین روستا در سطح استان است، ادامه داد: در حال حاضر از 252 روستای شهرستان بیجار، تعداد 227 روستای دارای سکنه آن از نعمت برق برخوردار می‌باشند.

ابراهیمی در پایان با اشاره به برخی از مهم‌ترين مزایای تکخوانی از جمله کسب رضایتمندی مشترکین، سهولت در وصول مطالبات برق مصرفي و کاهش تلفات انرژي برق، یادآور شد: پروژه تکخوانی روستاهای بیجار با هزینه بالغ بر یکهزار و 335 میلیون ریال از محل اعتبارات عوارض برق شهرستان به سرانجام رسید.

Print

تعداد نمایش ها (114)/نظرات (0)

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x