دات نت نیوک
تدوين راهكارهاي پيشگيري از جرم و برخورد جدي با سارقان شبكه توزيع نيروي برق استان كردستان با كمك نيروي انتظامي نمایش مجموعه تصاویر

در ديدار مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان كردستان با فرمانده نیروی انتظامی استان کردستان مطرح شد؛

تدوين راهكارهاي پيشگيري از جرم و برخورد جدي با سارقان شبكه توزيع نيروي برق استان كردستان با كمك نيروي انتظامي

نویسنده: نقشبندي هانا /ﺳﻪشنبه, 28 اسفند,1397/دسته ها: اخبار, اخبار ویژه

رتبه بندی این مطلب:
4.0

عطف به درخواست مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان كردستان در خصوص برخورد جدي با سارقان سيم‌هاي هوايي و زميني و برهم زنندگان پايداري شبكه توزيع نيروي برق استان كردستان، فرمانده نیروی انتظامی استان کردستان از برخورد جدي با سارقان شبكه توزيع نيروي برق استان كردستان همزمان با آغاز سال نو خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان، «هيوا لهونيان» امروز در این دیدار با فرمانده نيروي انتظامي استان كردستان و معاونت‌هاي عمليات، رئيس پليس پيشگيري و رئيس پليس آگاهي فرماندهي انتظامي استان كردستان، ضمن قدرداني از مجموعه ستاد فرماندهي نيروي انتظامي استان كردستان، به ارائه گزارشی در خصوص اهم فعالیتهای این شرکت در زمینه ارائه خدمات در حوزه صنعت برق پرداخت.

وي با اشاره به وجود تهديدات بالقوه در شرايط كنوني، هماهنگي و همكاري نيروي انتظامي در خصوص صيانت از شبكه‌هاي توزيع نيروي برق استان را از الزامات دانست و گفت: صنعت برق از جمله صنايعي است كه خدمات افتخارآميزي را در تمام حوزه‌ها ارائه مي‌دهد و از اهم زيرساخت‌هاي توسعه است.

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان كردستان با بيان اينكه در هر نقطه‌اي كه حيات و زندگي جريان داشته باشد، صنعت برق نيز حضور دارد، افزود: ضريب نفوذ برق در شهرستان‌ها و روستاهاي بالاي 10 خانور استان كردستان صد درصدي است.

وي با ذكر اينكه استان كردستان جزو معدود استان‌هايي است كه تعدادي از روستاهاي زير 10 خانوار آن نيز داراي برق هستند، تصريح كرد: يك هزارو 694 روستاي استان كردستان برقدار بوده و از نعمت برق پايدار بهره‌مند هستند.

لهونيان طول شبكه احداثي استان كردستان را 16 هزار كيلومتر دانست و ادامه داد: 13هزار و 300 ترانس در استان كردستان موجود است كه اين حجم در طول سال در دو نوبت بازديد، كنترل و رفع ايراد مي‌شود.

وي با ابراز خرسندي از اينكه نوع خدمات شركت توزيع نيروي برق استان كردستان در تمام طول سال فعال است، گفت: ارتقاء توقع، انتظارات و اطمينان مردم به خدمات شركت توزيع نيروي برق استان كردستان ناشي از توانمندي شركت در ارائه اين خدمات است.

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان كردستان با اذعان به اينكه صنعت برق ايران جزو صنايع برتر كشور است كه حتي در سطح خاورميانه نيز حرف براي گفتن دارد، افزود: خوشبختانه بالغ بر 90 درصد تجهيزات برقي حوزه توزيع در خود كشور طراحي، توليد و تأمين مي گردد و كيفيت برخي از اين تجهيزات در حد تجهيزات كشورهاي پيشرفته و استانداردهاي معتبر جهاني مي‌باشد.

وي در ادامه با تأكيد بر لزوم برخورد با سارقين كابل‌هاي سيمي كه منجر به ناپداري شبكه و بروز مشكلات ناشي از خاموشي مي‌شوند، خواستار شد: به دليل تبعات آسيب جبران ناپذيري كه اقدام اين افراد به شبكه توزيع نيروي برق وارد مي‌سازد، بايد برخورد جدي با اين خاطيان گردد.

لهونيان در اين ديدار با ذكر اينكه در آستانه سال 98 سرقت‌هاي كابل و تجهيزات شركت توزيع نيروي برق افزايش چشم‌گيري پيدا كرده است، خاطرنشان كرد: نيروي انتظامي به عنوان متولي تأمين امنيت در تمامي مؤلفه‌هاي صيانت از بيت‌المال از جمله تجهيزات و شبكه برق مي‌تواند ياريگر شركت توزيع نيروي برق استان در زمينه برخورد با سارقين باشد.

وي در پايان با بيان اينكه خاموشي‌هاي ناشي از سرقت در حال تغيير ماهيت است، يادآور شد: اميد است همكاري‌هاي لازم از سوي ستاد فرماندهي نيروي انتظامي استان كردستان در اين خصوص لحاظ شود.

سردار «علی آزادی» فرمانده نیروی انتظامی استان کردستان نيز در ادامه اين ديدار، برق را جزو ضروريات دنياي كنوني دانست و اظهار كرد: بايد فرهنگ استفاده صحيح و صيانت از اين انرژي پاك آموزش داده شده و نهادينه گردد.  

وي افزود: عليرغم اينكه مصرف برق در كشور ايران چند برابر ساير كشورهاست، اما خوشبختانه تأمين نيروي برق با مشكل خاصي مواجه نيست كه اين امر بيانگر تعهد كاري و رشد فزاينده صنعت برق در كشور است.

فرمانده نیروی انتظامی استان کردستان با ذكر اينكه در راستاي پيشگيري از سرقت تجهيزات شركت توزيع نيروي برق و كابل‌هاي سيمي اقدامات با تأكيد بر پيشگيري لحاظ مي‌گردد، يادآور شد: اين مهم با جديت بيشتري و اتخاذ تدابير مقابله‌اي در سال نو پيگيري و اجرا خواهد شد و مواردي كه قابليت اجرايي داشته باشد در قالب انعقاد تفاهم نامه‌اي تجميع گرديده ودر بالاترين حد خود اجرايي مي‌شود.

گفتني است در پايان اين ديدار با اهداء لوح از سوي مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان كردستان از خدمات و همكاري همه جانبه ستاد فرماندهي نيروي انتظامي استان كردستان تقدير شد.

Print

تعداد نمایش ها (155)/نظرات (0)

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x