برق رسانی به دو روستای صالح آباد و وزمانه سفلی

در شهرستان کامیاران برگزار گردید؛

تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸
تاریخ بروزرسانی: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸

افتتاح شبکه برق روستاهای صالح آباد و وزمانه سفلی با حضور مجری طرح برقرسانی روستایی شرکت توانیر برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان، این آیین با حضور مهندس چهل امیرانی مجری طرح برقرسانی روستایی شرکت توانیر، معاونت  برنامه ریزی و مهندسی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان و هیأت همراه و نیز با حضور جمعی از اهالی روستا انجام گردید.

مهندس چهل امیرانی در ابتدا بیان داشت: در کشور، تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار از نعمت برق برخوردار هستند و هدف شرکت توانیر برقدار کردن تمام روستاهای بالای ۵ خانوار در آینده نزدیک است.

وی  با اشاره به برقدار نمودن بیش از ۹۰ درصد روستاها در کشور بیان داشت:  با تلاش و همدلی  مجموعه وزارت نیرو و شرکت های توزیع بیش از ۹۰ درصد روستاها برقدار گردیده و شبکه برق روستاهای صالح آباد و وزمانه سفلی نیز به روستاهای دارای نعمت برق افزوده شد.

مجری طرح برق رسانی روستایی شرکت توانیر تأکید کرد: هدف توانیر در سال های  ۹۸ و ۹۹ برقدار نمودن تمام روستاهای شهرستان کامیاران است که با تلاش شبانه روزی همکاران انشالله این مهم به وقوع خواهد پیوست.

علی چهل امیرانی  با اشاره به کارهای بزرگی که در راستای برقدار نمودن روستاهای سطح کشور انجام گردیده اظهارداشت: مشکلات برق رسانی به روستاها بسیار زیاد است با این وجود امیدواریم  و تمام تلاش خود را در راستای برقدار نمودن تمام روستاها ی زیر ۵ خانوار در استان کردستان را خواهیم کرد.

در ادامه عبید علیمحمدی، معاونت برنامه ریزی و مهندسی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان بیان کرد: سال گذشته همکاران برق شهرستان متعهد گردیدند که این روستا را از نعمت برق برخوردار نمایند که امروز وعده یاد شده با حضور مجری طرح برقرسانی روستایی شرکت توانیر محقق گردید.

وی تصریح کرد: یکی از اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مسئولان، خدمت به روستانشینان است که در این زمینه باید روستاها از خدمات برق به عنوان زیر ساخت بخش عمده ای از دیگر خدمات برخوردار باشند تا از مهاجرت آنان به شهر نیز جلوگیری گردد.

علیمحمدی با اشاره به  هزینه کرد اعتباری بالغ بر ۵۷۰ میلیون تومان به منظور اجرای این دو پروژه اذعان داشت: در ابتدا و با اجرای این پروژه ها هدف برقدار نمودن ۸ خانوار بود که اکنون بیش از ۱۸خانوار از نعمت برق بهره مند هستند.

در ادامه شهرام بهمنی، مدیربرق شهرستان کامیاران گفت: جهت برقرسانی به دو روستا ۴۷۰۰ متر خط ۲۰ کیلو ولت هوایی ، دو دستگاه پست هوایی  و ۵۰۰ متر شبکه فشار ضعیف در قالب ۷ دستور کار اجرا و از ابتدای زمستان ۹۷ همکاران شروع به کار کردندکه با همت و تلاش در سی ام اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ افتتاح گردید.

شهرام بهمنی در پایان بیان کرد:  با تلاش شبانه روزی همکاران  که در فصل سرما و بارندگی انجام گرفت امروز توانستیم این روستاها را از نعمت برق بهره مند کنیم.

image_pdfimage_print