به مناسبت روز مهندس برگزار گردید؛ فیدر شانو توسط مهندسین برق مریوان با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد ریال در مدار قرار گرفت

تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ بروزرسانی: ۹ اسفند ۱۳۹۹

مدير توزيع برق شهرستان مريوان از در مدار قرار گرفتن فیدر شانو به شبکه توزیع برق با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال به مناسبت روز مهندس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان، مرتضی محبتی در تشریح این خبر گفت: در تابستان سالجاری پست مریوان ۲ که دو فیدر چناره و پادگان از آن تغذیه می کند به بهره برداری رسید و در روز مهندس ( ۵ اسفند ) فیدر شانو نیز به آن اضافه گردید که با افزایش این فیدر، در مجموع تعداد فیدرهای مریوان به ۱۱ فیدر افزایش یافت.  

محبتی در ادامه اذعان داشت: در این پروژه ۲۰۰ متر شبکه فشار متوسط زمینی احداث گردیده است، بار فیدر شانو ۱۲۴ آمپر و طول این فیدر ۱۵ کیلومتر است.

وی در ادامه با اشاره به مراکز حیاتی و مهم شهری شهرستان مریوان افزود: این فیدر مراکز حیاتی و مهم شهری از جمله: بیمارستان بوعلی، مرکز بهداشت شماره ۶ ، سایت اداری و پمپ بنزین خاوری و نیز محلات موسک ۲ ، دارسیران ۱ و ۲ ، میدان ناری، بهاران فاز ۲ و قسمتی از بهاران فاز ۱ و محله پارک شانو را تأمین برق می نماید.

محبتی در ادامه با اشاره به تجهیزات مانوری موجود این فیدر بیان داشت: این فیدر شامل ۱ دستگاه سکسیونر گازی و ۲ دستگاه جداساز هوایی می باشد و در سه نقطه با فیدر نوروز رینگ می باشد.

 مدیر توزیع برق شهرستان مریوان در پایان سخنان خود تأکید کرد: با بهره برداری از این پروژه، طول متوسط فیدرهای فشار متوسط از ۸۷ کیلومتر به ۷۹ کیلومتر کاهش یافت که مزایای آن، کاهش تلفات شبکه و نیز کاهش طول شبکه فشار متوسط شهری و ایجاد قدرت مانور و کاهش انرژی های توزیع نشده در زمان انجام تعمیرات و خاموشی های ناخواسته می باشد.

 

image_pdfimage_print