تعداد مشترکین برق کردستان از مرز ۷۰۰هزار مشترک عبور کرد /ضریب نفوذ برق در روستاهای بالای ۵ خانوار کردستان ۱۰۰ درصد است

تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۰
تاریخ بروزرسانی: ۱۵ آذر ۱۴۰۰

تعداد مشترکین برق کردستان از مرز ۷۰۰هزار مشترک عبور کرد /ضریب نفوذ برق در روستاهای بالای ۵ خانوار کردستان ۱۰۰ درصد است

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان از وجود بیش از ۷۰۱ هزار مشترک برق در استان خبر داد و افزود: ضریب نفوذ برق در روستاهای بالای ۵ خانوار استان کردستان به ۱۰۰ درصد رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان هیوا لهونیان مدیرعامل این شرکت بابیان اینکه  صنعت برق از مهم‌ترین صنعت‌های زیرساختی و تاثیر گذار در توسعه صنعتی و کشاورزی در کشور است، گفت: تأمین انرژی برق نقش مهم و تأثیرگذاری برتامین آسایش و رفاه و توسعه پایدار جامعه اثرگذاردارد.

وی افزود: درحال حاضر ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۱۰۰ درصد جمعیت روستاهای بالای ۵ خانوار در استان کردستان از انرژی برق بهره‌مند هستند.

لهونیان بابیان اینکه اکنون بیش از ۷۰۱ هزار مشترک برق در استان وجود دارد، افزود: از این تعداد ۴۹۶ هزار مشترک در شهرها و ۲۰۵ هزار مشترک نیز در روستاهای استان ساکن هستند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان بیان کرد: تمام تلاش این شرکت بر آن است تا در بخش‌های مختلف ازجمله بخش خانگی، کشاورزی، صنعتی و تجاری انرژی برق با توجه به نیاز متقاضیان در اختیارشان قرار داده شود.

لهونیان در ادامه به‌سختی کار و فعالیت‌های برق‌رسانی در استان کردستان اشاره کرد و اظهار داشت: شرایط کوهستانی روستاها  و مسیرهای صعب‌العبور و اقلیم سخت استان، ما را از فعالیت خسته نکرده و همچنان مصمم درحال خدمت به مردم استان هستیم.

وی افزود: همزمان با احداث و توسعه شبکه ، بهسازی و نوسازی شبکه های قدیمی با حجمی بالا و وسیع در این شرایط اقتصادی ، در حال انجام است .

ایشان در پایان عنوان کرد : درحال حاضر به ۱۷۰۶ روستای استان عملیات برق‌رسانی انجام‌شده است.

image_pdfimage_print