تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۸
تاریخ بروزرسانی: ۱ بهمن ۱۳۹۸

مدیر توزیع برق شهرستان بیجار از پایان پروژه تعویض 737 دستگاه کنتور تکفاز مشترکین این شهرستان با صرف هزینه ای بالغ بر 3 میلیارد و 240 میلیون ریال در راستای اجرای طرح چاوش خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان، هادی محمدمرادیان در تصریح این خبر اذعان داشت: با اجرای دستور العمل چشم انداز اصلاح ولتاژ شبکه های توزیع ( طرح ملی چاوش ) توسط شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان پروژه تعویض ۷۳۷ دستگاه کنتور تک فاز مشترکین در همین راستا اجرا و به بهره برداری رسید.

محمد مرادیان در ادامه افزود: از آنجایی که وجود افت ولتاژ در برق تحویلی به مشترکین به معنای وجود تلفات غیر متعارف در شبکه برق می باشد، لذا کلیه فعالیت های شرکت در راستای خدمت رسانی به مردم استان و با در نظر گیری کاهش تلفات فنی و رفع افت ولتاژ می باشد.

وی در ادامه با اشاره به موضوع اندازه گیری، پایش، تحلیل و مدیریت ولتاژ در شبکه توزیع عنوان کرد: رعایت استانداردهای موجود در زمینه کیفیت و کمیت ولتاژ تحویلی به مشترکین همواره تأثیر مستقیمی بر رضایتمندی مشترکین، میزان تلفات و پایداری شبکه برق خواهد داشت و این مهم باید سر لوحه کار شرکت توزیع برق و به تبع آن این مدیریت قرار گیرد.

محمد مرادیان همچنین به برخی از دستاوردهای طرح چاوش مانند پیدا کردن نواحی دارای افت ولتاژ و سپس دسته بندی آنها، شناسایی و تعیین نقطه هدف، و در ادامه اقدام برای تهیه طرح برای مناطق دارای ولتاژ نامناسب، مطالعه شبکه، بازدید میدانی، تعیین عوامل مشکلات ولتاژی ناشی از شبکه فشار ضعیف و در نهایت اجرای طرح های کم هزینه و سریع الاجرا، اشاره کرد و افزود: به منظور نیل به اهداف این طرح ملی، برق شهرستان بیجار با تجهیز و آماده سازی چندین اکیپ اجرایی مجرب، عملیات تعویض کنتورهای تک فاز مشترکین این شهرستان را در سریعترین زمان ممکن به اتمام رسانید.

محمدمرادیان در پایان سخنان خود تأکید کرد: برای اجرای این پروژه تعداد ۵۶۷ دستگاه کنتور در شهر بیجار، ۸۰ دستگاه  در شهر حسن آباد یاسوکند، ۵۰ دستگاه در شهر توپ آغاج، ۴۰ دستگاه در شهر پیرتاج و در مجموع ۷۳۷ دستگاه کنتور تک فاز مشترکین شهرستان بیجار، با هزینه بالغ بر ۳ میلیارد و ۲۴۰ میلیون ریال تعویض گردید.

image_pdfimage_print