به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان جواد اکبرآبادی معاون بهره برداری و دیسپاچینگ در تشریح این خبر گفت:اجرای مانور تعمیرات جهادی بر روی دو فیدرنظام پور و شفق شهرستان قروه به منظور افزايش پايداري و قابليت اطمينان شبكه هاي توزيع برق و كاهش خاموشي هاي ناخواسته ،آمادگي گروه هاي اجرايي جهت مواجهه با بحرانهای مختلف بر اساس کوهستانی بودن مناطق و شرایط نامساعد جوی و از طرفي تقويت ظرفيت هاي بالقوه شرکت، ایمن سازی شبکه برای شهروندان و رفع کانونهای خطر، شناسايي نقاط قابل بهبود مطابق با دستورالعمل مانور تعمیرات جهادی برروی دو فیدر مذکور عملیاتی گردید.

وی در ادامه اذعان داشت:براساس بازدیدهای مکرر برروی دو فیدر نظام پور و شفق و شناسایی نقاط قابل بهبود ، سناریوی انجام تعمیرات بر روی خطوط 20 کیلوولت فیدرهای فوق در شهرستان قروه تهيه و عملیاتی گردید.

اکبرآبادی با اشاره به اینکه شهرستان قروه اولین نقطه برای تعمیرات فیدرها انتخاب‌شده است، افزود: در شهرستان‌های قروه، بیجار، کامیاران ،سنندج و دهگلان با حضور هشت‌تا 12 اکیپ عملیاتی و تجهیزات فنی مناسب اقدام به مانور جهادی در راستای افزایش پایداری شبکه انجام می‌شود.

وی در ادامه افزود:فيدر نظام پور با طول خط 90 کیلومتر روستا هاي تازه آبادو جامه شوران و قلعه لان،پیر باباعلی ، کریم آباد وفیدر شفق  با طول خط 70 کیلومترتعداد 4 روستای کاظم اباد ،کبودخانی،قام لو ، معصوم آباد و تعدادی واحد تولیدی و صنعتی را برقرساني مي كنندکه،به دلیل فرسوده شدن تجهیزات شبکه وبه منظور افزایش پایداری شبکه برق ، این شرکت اقدام به بازسازی  و نوسازی این شبکه ها می‌نماید.

اکبرآبادی در ادامه خاطرنشان کرد:با توجه به سناريوي تهيه شده مقرر شد در یوم جاری 9 تا12 گروه اجرايي در طول مسير برای160 كيلومتري تعيين شده ،اقدام به اصلاح و بهسازی شبکه نمایند.

وی در رابطه با برقراری محیطی ایمن در زمان کار برروی شبکه یادآورشد: طبق سناريو ، يك دستگاه آمبولانس از هلال احمر در محل مستقر و فركانس سازمانهاي امدادي نيز بر روي تمامي بي سيم ها و بي   سيم اتاق فرمان اعمال شده و فعال بوده و 1 اکیپ ایمنی مجهز با کپسول آتش نشانی در محل مستقر میباشد.

اکبرآبادی در پایان خاطرنشان کرد: برای بهبود شاخص‌ ها و تداوم جریان برق نیازمند نگهداری مستمر از شبکه هستیم تا در صورت خطا و بروز خطا و مشکل در هرنقطه ای از شبکه توزیع نیروی برق در شرایط بروز بلایای طبیعی و شرایط نامساعد جوی و آب و هوایی ،آمادگی لازم ایجاد شده باشد.