مدیر امور توزیع برق جنوب سنندج خبر داد: اصلاح و بهینه سازی سلولهای معیوب و فرسوده ۲۰ کیلوولت پست های فشارمتوسط زمینی با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد ریال در شهرستان سنندج

    شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان / اخبار / مدیر امور توزیع برق جنوب سنندج خبر داد: اصلاح و بهینه سازی سلولهای معیوب و فرسوده ۲۰ کیلوولت پست های فشارمتوسط زمینی با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد ریال در شهرستان سنندج
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ بروزرسانی: ۶ اسفند ۱۳۹۹

مدیر امور توزیع برق جنوب سنندج از اصلاح و بهینه سازی سلول های معیوب و فرسوده 20 کیلوولت پست فشار متوسط زمینی با هدف بالا بردن ضریب ایمنی، حفظ جان کارکنان و نیز افزایش قابلیت اطمینان شبکه در شهرستان سنندج خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان اسعد خالدی در تشریح این خبر گفت: پروژه اصلاح و تعویض تابلوهای فشارمتوسط ۲۰ کیلوولت به تعداد۲۰ سلول فشارمتوسط و ضعیف  در۴ پست زمینی با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد ریال اجرا و به بهره برداری رسید.

خالدی با تاکید بر لزوم توجه بیش از پیش به پایداری و قابلیت اطمینان شبکه تأکید کرد: در سلول های ۲۰ کیلوولت جدید که ارتباط مستقیمی با برق رسانی به مردم و صنایع دارند، جدیدترین نسل رله های حفاظتی به کار رفته است.

وی در ادامه با اشاره به مزیت این کلید ها نسبت به کلید های قبلی گفت: در این سلول ها از بریکرها (کلیدها) خلا استفاده شده که مزیت آن نسبت به کلیدهای قبلی در پایین بودن هزینه تعمیر و نگهداری و ایمنی درسطح بالاست.

مدیر امور توزیع برق جنوب سنندج در ادامه سخنان خود اذعان داشت: سلول های جدید تابلو برق طوری تعبیه شده که دارای فضای کافی است و امکان دسترسی به تجهیزات و لوازم داخل تابلو(شینه ها) به هنگام بازرسی و تعمیرات به سهولت انجام خواهدگرفت، همچنین درهر زمانی امکان توسعه را دارا می باشد.

اسعد خالدی در پایان سخنان خود بیان کرد: با توجه به قرارگرفتن اکثربیمارستان ها سازمان ها و ادارات در محدوده عملکرد این امور، انجام فعالیت های جهادی تعمیرات، بهسازی و نوسازی تأسیسات برای استمرار برق پایدار از اهمیت زیادی برخوردار است.

لازم به ذکر است پروژه تعویض سلول ها با جذب اعتبار ادامه دار خواهد بود و کلیه سلول های فرسوده  متعلق به پست های زمینی  تعویض خواهند شد.

image_pdfimage_print