1

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان کیومرث آقا محمدی در تشریح این خبر گفت: با هدف ایجاد قدرت مانور و کنترل خاموشی های با برنامه و بدون برنامه و به تبع آن کاهش خاموشی ها، پس از بررسی های صورت گرفته 8 دستگاه سکسیونر قابل قطع از راه دور(گازی) بر روی فیدرهای این شهرستان نصب و به بهره برداری رسید.

وی افزود: میزان موفقیت در بازیابی و جابجایی بار در شبکه های توزیع به تعداد و مکان سکسیونرها و نقاط مانور وابسته است در نتیجه با مکان یابی مناسب این تجهیزات بر روی شبکه فشار متوسط می توان علاوه بر قابلیت اطمینان شبکه و کاهش شاخص انرژی توزیع نشده، از بروز اختلال در وسایل برقی مشترکان جلوگیری بعمل آورد.

مدیر برق شهرستان دهگلان در ادامه اذعان داشت: با نصب این تجهیزات، تعداد کلیدهای فیدرهای 20 کیلوولت از یک و نیم کلید به ازای هر فیدر فراتر می رود که این مساله افزایش رضایتمندی مشترکان و بهبود شاخص های بهره برداری را به همراه خواهد داشت.

آقا محمدی در پایان سخنان خود گفت: هدف اصلی در شرکت توزیع بررسی جنبه های فنی و اقتصادی طرح های پیشنهادی در راستای بهبودکیفیت وضعیت شبکه تحت اختیارمی باشد به همین دلیل در سال های اخیر بیش از پیش در کنار برقرسانی، اصلاح ساختار شبکه نیز در اولویت های کاری  شرکت قرارگرفته است .