مسیرایرانخواه درمحورسقزبه سنندج رفع حریم شد/ احداث ۲ هزارمترشبکه فشار متوسط درسقز

تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۰
تاریخ بروزرسانی: ۲۱ دی ۱۴۰۰

مدیر توزیع برق شهرستان سقز گفت: جهت رفع حریم شبکه برق در مسیر ایرانخواه واقع در جاده سقز به سنندج، در فاز اول بیش از ۸۰۰ متر شبکه فشار متوسط دراین منطقه احداث شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان عبدالله ابراهیمی مدیر توزیع برق شهرستان سقزگفت: پیرو درخواست اداره راه وحمل و نقل جاده ای این شهرستان، مسیر ایرانخواه واقع درمحور سقز به سنندج جهت تعریض جاده، رفع حریم شد.

وی با اشاره به اینکه اجرای این پروژه در فازاول به اتمام رسیده است، افزود: در فاز اول با احداث بیش از ۸۰۰ متر شبکه توزیع برق ۲۰ کیلوولت دراین مسیررفع حریم انجام شد و فاز دوم این پروژه با احداث بیش از ۱۲۰۰ متر شبکه فشار متوسط در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه بخشی ازشبکه توزیع برق فشارمتوسط در مجاورت اداره راه وحمل و نقل جاده ای این شهرستان در حریم قرار داشت، افزود: در همین راستا با احداث شبکه برق جدید، خطوط قبلی حذف و ایمنی لازم در مسیر ایرانخواه تأمین شد.

ابراهیمی اظهار داشت: در اجرای این عملیات ۲۳ اصله تیر برق ۱۲ متری در این منطقه نصب و ۱۳ اصله تیر قدیمی نیز از چرخه مصرف خارج شدند.

مدیر توزیع برق شهرستان سقز در ادامه اظهار داشت: درمجموع برای اجرای این طرح‌ها بالغ‌بر ۴۸۵ میلیون تومان اعتبار صرف شد تا ایمنی لازم در این مسیر برقرار باشد.

مدیر توزیع برق شهرستان سقزافزود: تعریض جاده وکوچک بودن پهنای مسیر در برخی مواقع منجر می شود تا شبکه توزیع برق در حریم قرار گیرد که در این شرایط باید جهت رفع حریم و ایجاد ایمنی اقدامات لازم صورت گیرد.

وی در ادامه به اصلاح و بهسازی شبکه برق در شهرستان سقز اشاره کرد و گفت: درحال حاضر بیش از ۷۰۰ کیلومتر شبکه سیم مسی فشار ضعیف هوایی در شهرستان سقز وجود دارد که تاکنون ۴۸۰ کیلومتر شبکه برق در سقز اصلاح و به کابل خودنگهدارتبدیل شده است.

مدیر برق شهرستان سقز در پایان گفت: در سال جاری همزمان با تبدیل شبکه سیمی به کابل خود نگهدار بازطراحی و بالانس شبکه فشار ضعیف نیز درحال انجام است که بازتاب مؤثری در کاهش تلفات دارد.

image_pdfimage_print