تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۴۰۰
تاریخ بروزرسانی: ۱۷ شهریور ۱۴۰۰

معاونت بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان ازکشاورزان و باغداران سطح استان درخواست کرد تا با انجام تدابیرپیشگیرانه مراقب تاسیسات الکتریکی منصوبه ی اختصاصی خود باشند.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان سید محمد فتحی  ضمن هشدار به کشاورزان و باغداران به جهت رعایت مسائل ایمنی وجلوگیری ازسرقت ترانس های برق اختصاصی شان گفت: با فرارسیدن فصل پاییز و بدلیل غیرفعال شدن اکثریت قریب به اتفاق بخشهای کشاورزی  وخلوت شدن باغات و مزارع؛ سارقان وسودجویان از فرصت حداکثر استفاده را نموده و اقدام به سرقت ترانسهای برق میکنند که بعضا خرید دوباره این ترانسها به کشاورزان و باغداران هزینه هنگفتی را متحمل مینماید.

وی در ادامه اذعان داشت: با توجه به اینکه هر ساله با شروع فصل سرما و تعطیلی فعالیت کشاورزی به منظور جلوگیری از سرقت تجهیزات شبکه، فراخوان و هشدارهای لازم به شیوه های مختلف ازجمله ارسال پیامک  ویا ارسال دعوتنامه و فراخوان  به مشترکین بخشهای کشاورزی اقدام شده است .

وی درادامه با تاکید بر اینکه هدف سارقان در تمام سرقت‌ها، سرقت سیم پیچ‌های مسی داخل ترانس است، تصریح کرد: سارقان معمولاً ترانس‌های بزرگ را برای سرقت انتخاب می‌کنند، بنابراین صاحبان ترانس‌های برق می‌توانند با چند روش ساده از جمله جوشکاری پیچ‌های گهواره ترانس واقع در محل قرارگیری ترانس، جوشکاری پیچ‌های سر ترانس و یا استفاده از دستگاه‌های هشدار دهنده بدینوسیله از سرقت ترانس برق، جلوگیری نمایند.

فتحی درادامه بابیان اینکه حفاظت فیزیکی ازترانس وتاسیسات منصوبه به عهده مشترک است اضافه کرد:کشاورزان و باغداران برای حفظ سرمایه خود در صورت ارائه درخواست به مدیریت های برق شهرستانهای تابعه، با پرداخت هزینه ای اندک تحت عنوان حق جابجایی و نصب مجددترانس، میتوانند این تجهیزات را در برابرسرقت محافظت نمایند.

فتحی در پایان خاطرنشان کرد: درمواقعی نیزکشاورزان خود که ازتاسیسات و وسایل برقی اطراف چاههای کشاورزی محافظت میکنند بی تاثیر درحفظ ترانس نبوده است، بنحوی که علی الرغم اینکه سالهای گذشته مواردی ازسرقت ترانس روی داده بود اما در چند سال  اخیر این موارد با اتخاذ راه کارهایی با همراهی مشترکین کاهش یافته است .

image_pdfimage_print