۹۰۰ کنتور هوشمند در مریوان نصب شد

تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ بروزرسانی: ۱۰ مرداد ۱۴۰۱

مدیر توزیع برق شهرستان مریوان گفت: از ابتدای اجرای طرح هوشمند سازی کنتور برق مشترکین پرمصرف تاکنون ۹۰۰ دستگاه کنتور هوشمند برای مشترکین در بخش های مختلف نصب و راه اندازی شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان، عبدالرحمن مرادی مدیر توزیع برق شهرستان مریوان با اشاره به اینکه نصب کنتورهای هوشمند یکی از راهکارهای موثر در اصلاح رفتار مشترکان پرمصرف و کنترل بار شبکه برق است، گفت: در همین راستا از ابتدای اجرای طرح هوشمند سازی کنتور برق مشترکین پرمصرف، تاکنون ۹۰۰ دستگاه کنتور هوشمند برای مشترکین پرمصرف در بخش های مختلف نصب و راه اندازی شده است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین کنتورهوشمند نصب شده با ۴۴۹ دستگاه مربوط به بخش کشاورزی بوده است، افزود: دربخش خانگی با ۱۵۰ دستگاه، در بخش های عمومی ۱۳۳ دستگاه، بخش صنعت ۱۰۸ دستگاه و در نهایت ۶۰ دستگاه  برای مشترکان بخش تجاری در شهرستان مریوان نصب شده است.

وی با بیان اینکه در کنتورهای هوشمند رفتار مصرف و نظارت مصرف‌کننده بر سیستم و صورتحساب جهت شفافیت بیشتر به مشترکین ارائه می شود، افزود: در این طرح کنتورهای هوشمند جایگزین کنتورهای قدیمی می‌شوند و اطلاعاتی از قبیل مصرف برق، میزان ولتاژ، جریان و ضریب توان در این کنتورها ثبت می شود.

مرادی افزود: نصب کنتورهای هوشمند این امکان را برای مشترکان  فراهم می کند تا با وارد کردن رمزکاربری و رمز عبور، اطلاعات برق مصرفی خود را روزانه پایش و مدیریت کنند و همچنین قبض میاندوره خود را از طریق سایت مذکور دریافت و هزینه برق خود را مدیریت نمایند.

وی ابراز امیدواری کرد و گفت: تا پایان سال بیش از ۱۵۰ الی ۲۰۰ کنتور هوشمند دیگر نیز در سطح شهرستان برای مشترکین پرمصرف نصب خواهد شد.

مدیر توزیع برق شهرستان مریوان امکان برقراری دوسویه بین شرکت و مصرف کنندگان، جمع آوری و پردازش و ارسال اطلاعات به شرکت را ازمزیت های استفاده از کنتورهای هوشمند عنوان کرد و تصریح کرد: آگاهی شرکت از مقدار انرژی مصرف شده در ساعات پرباری و کم باری و آگاهی مصرف کنندگان ازمقدار مصرف ساعتی و روزانه و امکان تشخیص سرقت انرژی از کنتور از دیگرقابلیت های کنتورهای هوشمند است.

image_pdfimage_print