تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۹
تاریخ بروزرسانی: ۱۷ آذر ۱۳۹۹

مدیر توزیع برق شهرستان بانه از شکسته شدن تعداد 11 اصله تیرچوبی و 5 اصله تیر بتنی به دلیل شرایط نامساعد جوی برف و کولاک درمناطق صعب العبور گردنه خان این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان صلاح الدین قادری در تشریح این خبر افزود:برودت هوا و یخ زدن برف بر روی شبکه برق وهمچنین وزش باد شدید در منطقه کوهستانی و مرزی وزنه، باعث شکسته شدن تعداد ۱۶ اصله تیر چوبی و بتونی و آسیب جدی به سکسیونر گردنه خان گردید که در پی آن برق مشترکین حساسی همچون راهدارخانه و تونل گردنه خان،ایستگاه تلویزیونی و مخابرات وزنه در خاموشی کامل فرورفت که با حضور به موقع و همکاری اکیپهای اجرایی برق شهرستان سقز و همچنین تغییر مسیر تغذیه ی ترانس تونل خان،کلیه مشترکین در کوتاهترین زمان ممکن برقدار شدند.

قادری برآورد اولیه میزان خسارت وارده را حدود ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال اعلام و در ادامه اظهار داشت:نصب تیر های جدید و عادی سازی جریان برق در این مسیر در اسرع وقت با مساعد شدن هوا در دستورکار قرار خواهد گرفت.

وی در پایان اظهار داشت: در حال حاضر تمامی فیدرهای برق این شهرستان پایدار بوده ، تلاش مجموعه عوامل اجرایی و پشتیبانی پایداری شبکه در همه شرایط با هدف کسب رضایت شهروندان وتامین برق مطمئن خواهد بود.

image_pdfimage_print