تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۹
تاریخ بروزرسانی: ۱۲ شهریور ۱۳۹۹

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان از برقدار نمودن 7 روستای بالای 5 خانوار در استان کردستان از ابتدای سالجاری تا کنون با اعتباری بالغ بر 19 هزار و 816 میلیون ریال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان هیوا لهونیان در تشریح این خبر گفت: برقدار کردن روستاها، یک از شاخصه های رسیدن به توسعه پایدار در بخش روستایی و جلوگیری از مهاجرت به شهرها است.

لهونیان در ادامه با اشاره به برقدار نمودن صد در صدی روستاهای بالای ۱۰ خانوار اذعان داشت:

تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار برقدار شده اند و در دو سال اخیر بسیاری از روستاهای زیر ۱۰ خانوار هم از نعمت برق برخوردار هستند و این مهم در رأس فعالیتهای شرکت قرار دارد تا در آینده ای نزدیک تمام روستاهای استان برقدار گردیده و رفاه و آسایش برای همه مشترکین درتمام نقاط استان، فراهم گردد.

لهونیان در ادامه افزود: برقرسانی به روستاهای بدون برق استان با مشکلات عدیده ای از جمله وضعیت توپولوژی نامناسب، صعب العبور بودن این مناطق و …  همراه می باشد که با تلاش مضاعف پرسنل سخت کوش شرکت توزیع برق از ابتدای سالجاری تا کنون، ۷ روستای استان که دارای ۵تا۱۰خانوارجمعیت داشته اند برقدار شده اند و با تأمین برق شش روستای بالای ۵ خانواردیگر در شهرستان های بانه و کامیاران، در سال جاری تمام روستاهای بالای ۵ خانوار استان از نعمت برق برخوردار خواهند شد و این موفقیتی برای استان و شرکت توزیع برق در سال ۹۹ خواهد بود

وی در ادامه به روستاهایی که در نیمه اول سال ۹۹ برقدار گردیده اند عنوان کرد: روستای صالح دیلان از توابع شهرستان بانه، روستای قیصه از توابع شهرستان بیجار، روستاهای پیران کهنه، دره مر، لیوسفلی، لیو علیا و کانی کبود از توابع شهرستان مریوان از ابتدای سالجاری تا کنون برقدار گردیده است .

لهونیان در ادامه بیان داشت: تعداد خانوارهای برخوردار از نعمت برق ۱۱۲ خانوار است که این مهم در سال جهش تولید از مهاجرت اهالی این روستاها به شهر جلوگیری خواهد کرد و زمینه توسعه و پیشرفت اقتصادی در مناطق روستایی را فراهم خواهد ساخت.

لازم به ذکر است روستای قیصه آخرین روستا از ۷ روستاهای مذکور بود که به مناسبت هفته دولت با حضور مقامات شهرستان، به بهره برداری رسید.

image_pdfimage_print