تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۴۰۰
تاریخ بروزرسانی: ۲۰ مهر ۱۴۰۰

مدیر توزیع برق شهرستان بیجار از اتمام عملیات اجرایی برقرسانی به 4 واحد تولید کنسانتره ، گندله سازی و آهن اسفنجی مستقر در این شهرستان به منظور تسریع در اجرای طرح زنجیره فولاد کردستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان هادی محمد مرادیان در تشریح این خبر گفت: در راستای نیل به فرموده مقام معظم رهبری مدظله العالی (تولید ، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها ) و به منظور تسریع در اجرای پروژه عظیم و مهم زنجیره فولاد کردستان تأمین برق واحدهای تولید کنسانتره ، گندله سازی و آهن اسفنجی به توزیع برق بیجارمحول و به بهره برداری رسید.

محمد مرادیان با بیان اینکه برای تأمین برق این واحدهای تولیدی طرح توسعه و احداث ۱۵۵۰ مترشبکه فشار متوسط هوایی ۲ مداره انجام شده است افزود: با احداث شبکه فشار متوسط داخلی در راستای تغذیه برق واحدهای مذکور ،  ۴ دستگاه mof نیز نصب و راه اندازی گردید.

مدیر توزیع برق شهرستان بیجار در ادامه با اشاره به اینکه پیش از این برقرسانی به مجموعه معادن شرکت زرین معدن قره کند به منظور استخراج و تولید سنگ آهن  انجام شده بود اظهار داشت: با تأمین شبکه پایدار برقرسانی در مجموعه معادن استخراج سنگ آهن و واحدهای تولید کنسانتره ، گندله سازی و آهن اسفنجی درآینده نزدیک شاهد تسریع در اجرای پروژه مهم زنجیره فولاد کردستان خواهیم بود .

وی درادامه خاطرنشان کرد:ایجاد کارخانه‌های آهن اسفنجی با ظرفیت یک میلیون و ۶۰۰ هزار تُن در سال و در کنار آن ایجاد کارخانه گندله سازی و کنسانتره می‌تواند بیش از یک هزار و ۳۰۰ نفر از جمعیت بیکار و تحصیل کرده بیجاری را صاحب شغل و درآمد مستقیم کند.

لازم به ذکر است سابقه طرح احداث زنجیره فولاد در استان کردستان، به سفر استانی معاون اول وقت رئیس جمهور به استان کردستان در خرداد ماه سال ۹۴برمی‌گردد که مقرر شد، یک زنجیره فولاد با ظرفیت‌های۵/۲ میلیون تن کنسانتره، ۵/۲ میلیون تن گندله، ۶/۱ میلیون تن آهن اسفنجی و ۵/۱ میلیون تن ذوب و ریخته‌گری به‌منظور تولید ۵/۱ تن ورق نوردگرم فولادی انجام و بخشی از زنجیره فولاد که شامل آهن اسنفجی و گندله سازی است در بیجار و بخش نورد ورقه فولاد در قروه احداث شود .

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

image_pdfimage_print