به منظور مدیریت مصرف بهینه برق و عبور از پیک بار تابستان سال جاری صورت گرفت؛ نصب دستگاه های کنترل هوشمند سه فاز با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد ریال

تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۴۰۰
تاریخ بروزرسانی: ۲۹ تیر ۱۴۰۰

مدیر توزیع برق شهرستان سقز از نصب ۲۰۰ دستگاه کنتور هوشمند فهام جدید برای مشترکین بخش کشاورزی با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد ریال در اردیبهشت و خرداد ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق کردستان عبد الله ابراهیمی در تشریح این خبر گفت: هدف از اجرای این طرح از بین بردن خطای انسانی با قرائت از راه دور، ارتقاء کیفیت خدمات با حذف قرائت های حضوری، استفاده از اطلاعات کنترل ها در طرحهای عبور از تابستان و مشاهده میزان بار مصرفی مشترک و همچنین پایش اطلاعات توان مصرفی مشترکان در بازه های اعلام شده می باشد.

ابراهیمی در ادامه افزود: نصب دستگاه های کنترل هوشمند، یکی از پیش نیازهای اعمال برنامه مدیریت مصرف است و هرگونه تحول در چگونگی مصرف انرژی مستلزم دستگاههای اندازه گیری است که کنتورهای هوشمند این نقش را ایفا می‌کنند.

مدیر توزیع برق شهرستان سقز در پایان اذعان داشت: کنتورهای هوشمند با رصد کردن بار مصرف مشترکان، می توانند در مدیریت بار نقش اساسی داشته باشند و این مهم باعث می گردد سرمایه‌گذاری کمتری در بخش نیروگاهی و شبکه در پیک مصرف صورت پذیرد.

image_pdfimage_print