بیش از ۲۷۰۰ انشعاب غیرمجاز برق در کردستان به انشعاب مجاز تبدیل شد

تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۴۰۰
تاریخ بروزرسانی: ۳۰ آذر ۱۴۰۰

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود ۲۵۰۰ انشعاب غیر مجاز در استان کردستان وجود دارد گفت:امسال تاکنون بیش از ۲۷۰۰ انشعاب غیرمجاز برق در استان به انشعاب مجاز تبدیل شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع برق استان کردستان هیوا لهونیان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان با اشاره به اینکه در حال حاضر۲۵۰۰ انشعاب غیر مجاز در استان کردستان وجود دارد،گفت: بیشترین انشعابات غیرمجاز برق با ۲۱۰۰ فقره در شهرستان های مریوان و سنندج قرار دارند.

 وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۲۷۰۰ انشعاب غیرمجاز برق در استان به انشعاب مجاز تبدیل شده است، افزود: رقم مصرفی برق بصورت غیرمجاز در استان معادل یک تا یک و نیم درصد کل مصرف استان است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان از دارندگان انشعاب غیرمجاز برق در استان کردستان خواست تا انشعابات غیرمجاز خود را به غیردائم تبدیل کنند.

لهونیان در ادامه ساخت و سازهای غیرمجاز، تغییر کاربری و انشعاب‌های کشاورزی را از دلایل افزایش شکل‌گیری انشعاب‌های غیرمجاز عنوان کرد و گفت: مشترکان در صورت اقدام به این کار مشمول جریمه نشده و فقط هزینه انرژی مصرف شده از آنان دریافت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه گرفتن کابل مستقیم از شبکه و تابلو‌های برق، اخذ کابل مستقیم قبل از کنتور و دست‌کاری یا دخالت در عدم کارکرد صحیح لوازم اندازه‌گیری از مصادیق انشعاب غیرمجازشمرده می‌شود، افزود: شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان در راستای جلوگیری از ایجاد نوسان و اتصال در شبکه برق و همچنین تحقق اهداف کاهش تلفات و جمع آوری برق‌های غیرمجاز، اقداماتی ازجمله فعال کردن اکیپ های انشعابات غیرمجاز، تبدیل شبکه مسی به کابل خودنگهدار،تسهیل گری در اعطای انشعاب به این دسته از مشترکین در چها چوب ضوابط  و… انجام داده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان بااشاره به اینکه استفاده از انشعابات غیرمجاز از مصادیق تضییع حقوق عمومی به شمارمی‌رود و می‌تواند موجب وارد آمدن خسارت به لوازم الکتریکی شهروندان شود،گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه انشعاب غیرمجاز ازطریق شماره ۱۲۱ واحد عملیات و اتفاقات برق موضوع را اطلاع دهند تا عوامل اجرایی برق شهرستان های تابعه در اسرع وقت نسبت به جمع آوری انشعابات برق غیرمجاز اقدام کنند.

image_pdfimage_print