تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۹
تاریخ بروزرسانی: ۱ مرداد ۱۳۹۹

مدیر توزیع برق شهرستان قروه از تبديل3210 متر شبکه سيمي به کابل خودنگهدار ناحيه منفصل شهري (قلعه) این شهرستان با اعتباری بالغ بر2 میلیارد و 603 میلیون ریال خبر داد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان ،فرهاد میمنت آبادی مدیر توزیع برق شهرستان قروه در تشریح این خبر گفت:اجرای پروژه تبدیل شبکه سیم مسی به کابل خودنگهدار با هدف کاهش تلفات انرژی الکتریکی، افزایش ضریب پایداری خطوط برقرسانی،پیگیری از سرقت شبکه و انرژی،اصلاح آرایش شبکه و زیبا سازی مبلمان شهری،افزاش ایمنی در محیط کارو تسریع در روند اجرای خاموشیهای ناخواسته در ناحیه منفصل شهری قلعه شهرستان قروه با اعتباری بالغ بر ۲ میلیاردو ۶۰۳ میلیون ریال به بهره برداری رسید.

وی در ادامه افزود: با بررسی های بعمل آمده و برآورد انجام شده نسبت به اصلاح و بهینه سازی شبکه سیم مسی فشار ضعیف و تبدیل آن به کابل خودنگهدار ضمن حل مشکل ضعف ولتاژ ، کاهش خاموشی های ناخواسته به دلیل عوامل جوی نامساعد،پاره شدن سیمهای مسی به دلیل انشعابات غیرمجاز و عمدتا”تغییر ساختار شبکه در شهرها و روستاها و جابجایی پایه های داخل سواره روها را به همراه دارد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: از دیگر مزایای تبدیل شبکه سیم مسی به کابل خودنگهدار ،کاهش هزینه شاخه زنی در مناطق مشجر، کاهش تلفات با از بین رفتن جریان نشتی در درختان و تجهیزات و کاهش خطر آتش سوزی در مناطق مشجر و جلوگیری از تخریب محیط زیست و مرگ حیوانات نام برد.

میمنت آبادی در پایان یادآور شد: با تبدیل شبکه سیم مسی به کابل خودنگهداراز تحمیل ضرر و زیان به شرکت توزیع و همچنین از مشکلات خاموشیهای ناخواسته و ایجاد نارضایتی مشترکین جلوگیری می شود.

image_pdfimage_print