تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۴۰۰
تاریخ بروزرسانی: ۱۲ مهر ۱۴۰۰

مدير توزيع برق شهرستان قروه از تعميرات با برنامه خطوط فشار متوسط ، فشار ضعيف و پست هاي عمومي سطح شهرستان قروه با هدف پایداری شبکه و افزایش ضریب اطمینان شبکه با اعتباری بالغ بر 13 میلیارد و 149 میلیون ریال خبرداد .

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان فرهاد میمنت آبادی در تشریح این خبر گفت: با آغاز به موقع تعمیرات و اورهال شبکه فشار متوسط از فروردین ماه امسال و برنامه‌ریزی دقیق و هماهنگی تمام واحدهای عملیاتی و مهندسی، تاکنون بیش از ۴۰ درصد برنامه‌ی تعمیرات مورد نیاز این طرح اجرا شده است.

مدیر توزیع برق قروه در ادامه با بیان این که تاکنون با اورهال ۵۸۰ کیلومتر شبکه فشار متوسط و ضعیف و ۵۵۰ پست عمومی و اختصاصی موفق به اجرای ۴۰ درصد برنامه تدوین شده ، شده ایم عنوان کرد: احداث و اصلاح ۵۱ دستگاه تابلو روشنایی معابر روستایی ، اصلاح و تعویض قطعات ۲۳۸۲ دستگاه چراغ خیابانی،رفع اتصالات سست، تعویض مقره های معیوب، اصلاح جمپرها به هادی روکشدار۲۰۰۰ عدد، رگلاژ ۶۳۰ موردسیم شبکه، نصب و تعویض ۳۷ اصله پایه متوسط و ضعیف، هرس ۳۰۰ اصله درخت بخش زیادی از اقدامات اجرا شده در چارچوب این طرح بوده است.

میمنت آبادی درادامه افزود: مشکلات و فرسودگی شبکه در بعضی مناطق شهرستان بحدی است که بایستی کل شبکه اورهال و مجددا بازآرایی شود تا بتوان در شرایط مختلف به این مهم دست یافت ضمنا بر اساس برنامه ریزی ها و شناسایی نقاط ضعف و بر اساس برنامه های زمانبندی در چندین فاز مختلف طی سنوات آتی این امر مهم را محقق نمود.

وی درپایان نسبت به مزایای اجرای این طرح خاطرنشان کرد: اجرای این طرح باهدف افزایش عمر مفید، راندمان و درصد آماده به کار بودن تجهیزات، کاهش خرابی‌ها و حوادث، کاهش زمان‌های توقف و خاموشیهای سیستم، بهبود قابلیت اطمینان و سطح دسترسی شبکه اصلاح ،تعمیر وکاهش اختلال درشبکه برق وهمچنین افزایش رضایتمندی مشترکین برق انجام گرفته است.

شهرستان قروه با وسعت حدود ۲۴۳۰ کیلومتر مربع ، ۱۴۰۱۹۲ نفر جمعیت و ۲۴ فیدر فشار متوسط از سه پست فوق توزیع ۲۰/۶۳ قروه یک و قروه دو و پست ۲۰/۶۳/۱۳۲ بدر به شبکه سراسری برق متصل گردیده است و مشترکین مختلف را در پنج شهر و ۱۲۴ روستا پوشش می دهد.

image_pdfimage_print