تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۸
تاریخ بروزرسانی: ۹ دی ۱۳۹۸

به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر استان کردستان ، یادمان شهدای عملیات والفجر 4، در روستای خانم شیخان واقع در نقطه صفر مرزی شهر مریوان احداث و تجهیز شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان احداث و تجهیز کردن ساختمان والفجر ۴ در نقطه صفر مرزی مریوان در کوتاه ترین زمان ممکن حاصل تلاش و پیگیری و حمایت های مدیران و همراهی و همدلی همه عوامل اجرایی در سطح استان و شهرستان بود.

این ساختمان شامل بخش‌هایی از جمله حسینیه و زائر سرای تجهیز شده، ساختمان خادمین، تاسیسات گرمایشی و سرمایشی، سیستم های صوتی وتصویری و سرویس بهداشتی بوده که هدف آن ایجاد امکانات و بستر مناسب برای زائرین سراسرکشور بوده است.

با اجرایی شدن این پروژه همایون حائری، معاون وزیر در امور برق و انرژی با ارسال لوح از تلاش های مجدانه و دلسوزانه مهندس لهونیان مدیر عامل و کارکنان شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان به جهت ایجاد ابنیه و تجهیز یادمان عملیات والفجر ۴  در مدت زمان کوتاه و تحویل آن به سپاه بیت المقدس، صمیمانه تقدیر و تشکر کرد.

این اقدام حسنه در جهت اعتلای نام و یاد شهیدان والامقام بویژه شهدای خطه کردستان می باشد.

عملیات ساخت یادمان شهدای عملیات والفجر ۴ در منطقه «خانم شیخان» مریوان در نقطه صفر مرزی با پیمانکاری واحد سازندگی و اقتصادمقاومتی سپاه بیت المقدس در ۱۶ مرداد سال ۹۵ آغازگردید سپس توسط شرکت توزیع برق کردستان بصورت کامل تجهیز گردید جمع اعتبارات هزینه شده  بالغ بر ۱۷ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال بوده است ؛ این پروژه در سال ۹۷ با حضورمقام عالی وزارت نیرو، استاندار کردستان، فرماندهی سپاه بیت المقدس ، جمعی از روحانیون و مقامات لشکری و کشوری در مراسمی وزین و شایسته مورد بهره برداری و سپس تحویل سپاه بیت المقدس قرار گرفت

لازم به ذکر است در سال های اخیر، شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان تأمین منابع لازم برای پوشش هزینه ای خادمین، زائرین و کاروان های راهیان نو را تقبل نموده است.

image_pdfimage_print