دوره آموزشی فن‌ورز شبکه هوائی درجه ۲ در توزیع برق استان کردستان برگزار می شود

تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۷
تاریخ بروزرسانی: ۲۲ اسفند ۱۳۹۷

دوره آموزشی فن‌ورز شبکه هوائی درجه 2 با حضور 20 نفر از کارکنان پیمانی و حجمی در مرکز آموزش شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان، بمنظور تأمین نیروی متخصص و توانمند مورد نیاز شرکت‌های پیمانکاری در حوزه بهره‌برداری، دوره آموزشی فن‌ورز شبکه هوائی درجه ۲ برای ۲۰ نفر از سیم‌بانان شهرستان سنندج در محل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان در حال برگزاری است.

در این دوره ۱۰ سرفصل تعریف شده که طی آن پیمانکاران در خصوص شبکه‌های توزیع هوایی و زمینی، انواع نقشه، طراحی و اجرای تیرهای چوبی و بتونی، انواع پست‌های توزیع، طراحی، نصب و بهره‌برداری از تابلوهای فشار ضعیف و فشار متوسط، انواع کابل و ارت، کابل خودنگهدار، اصول بهره‌برداری از شبکه‌های توزیع و اصول عیب‌یابی در شبکه‌های توزیع آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرند.

این دوره آموزشی با حضور ۱۰ مدرس به مدت ۱۳۹ ساعت در اسفند۹۷ و فروردین ماه ۹۸ برگزار می‌شود که طی آن ۴۸ ساعت آموزش نظری و ۹۱ ساعت آموزش‌های عملی ارائه می‌گردد.

پیش‌بینی می‌شود پس از پایان این دوره، در پنج شهرستان قروه، دهگلان، مریوان، کامیاران و بانه نیز طی سال آتی، دوره آموزشی فن‌ورز شبکه هوائی درجه ۲ برگزار شود.

گفتنی است؛ در پایان دوره، برای شرکت کنندگان گواهی معتبر از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای استان صادر می‌گردد.

image_pdfimage_print