تاریخ انتشار: ۱۴ فروردین ۱۴۰۱
تاریخ بروزرسانی: ۱۴ فروردین ۱۴۰۱

مدیر امور برق شمال سنندج گفت: به دنبال گزارشات مردمی ثبت شده مرتبط با خاموشی روشنایی معابر از طریق اپلیکیشن برق من و یا تماس با واحد عملیات اتفاقات (۱۲۱) در سال ۱۴۰۰، بیش از ۳ هزار دستگاه روشنایی معابر در سطح امور برق شمال شهرستان سنندج رفع خاموشی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان، محمدآزادحسینی مدیر امور برق شمال سنندج گفت: هدف بنیادین و اصلی ما ارائه خدمات درخور و شایسته به شهروندان در راستای تامین برق پایدار است و برای رسیدن به آن از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته اقدامات مطلوبی در حوزه های مختلف در این مدیریت به اجرا درآمده است، افزود: طی گزارشات مردمی ثبت شده  از طریق اپلیکیشن برق من و یا تماس با واحد عملیات اتفاقات (۱۲۱) در سال ۱۴۰۰، بیش از ۳ هزار دستگاه روشنایی معابر در سطح امور برق شمال شهرستان سنندج رفع خاموشی شد.

حسینی با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از ۷۶۰۰ متر شبکه روشنایی معابر مسروقه اصلاح و به کابل خودنگهدار تبدیل شد، افزود: سال گذشته ۲۰۰ دستگاه چراغ ۵۰ وات بخار سدیم روشنایی معابر در سطح شهرستان سنندج اصلاح و به لامپ های LED تبدیل شد.

مدیر امور برق شمال سنندج با اشاره به اینکه لامپ های LED که قرار است برای روشنایی معابر استفاده شود، ۴۰ وات مصرف دارند در حالی که نوع قدیمی آن ۱۲۵ وات مصرف دارد، اظهار داشت: زمان مستهلک شدن این لامپ ها ۸ تا ۱۱ ماه است و بیش از ۳۰ تا ۵۰ هزار ساعت کار می کند.

وی هدف از تبدیل چراغ های بخار سدیم به لامپ های LED را بهسازی روشنایی معابر، مدیریت واصلاح مصرف برق دربخش روشنایی معابر و در نهایت کاهش هزینه های نگهداری وتعمیرات باتوجه به  پایین بودن نرخ خرابی چراغ های LED  عنوان کرد.

مدیر امور برق شمال سنندج اظهار داشت: در مجموع سال گذشته بیش از یک میلیارد تومان برای اصلاح و بهسازی شبکه روشنایی معابر در امور برق شمال سنندج اعتبار صرف شد.

حسینی اظهار داشت: مشترکان می توانند مشکلات مربوط به خاموشی معابر، خرابی یا اختلال در شبکه را از دو روش، سامانه ۱۲۱  (مرکز فوریت های برق) و یا با نصب “اپلیکیشن برق من” به شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان اعلام کنند تا در سریع ترین زمان ممکن مشکل مربوطه رفع گردد.

image_pdfimage_print