تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۹
تاریخ بروزرسانی: ۲ آذر ۱۳۹۹

معاون برنامه ریزی و مهندسی شرکت توزیع برق استان کردستان از اجرای عملیات 4200 متر شبکه فشار ضعیف هوایی به کابل خودنگهدار درروستای توریستی نی با هدف استاندارسازی شبکه با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد و 847 میلیون ریال خبر داد

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان عبید علی محمدی در تشریح این خبر گفت:روستای نی از توابع بخش مرکزی شهرستان مریوان با قدمتی در حدود ۱۵۰ سال از لحاظ داشتن جاذبه های طبیعی دارای پتانسیل بالایی در جذب گردشگر است.

وی در ادامه اذعان داشت: کوهستانی بودن مسیر و دشواری تردد تجهیزات و ماشین آلات ، عزم شرکت توزیع را در تبدیل شبکه سیمی در این منطقه توریستی به کابل خودنگهدار در طی ۹ روزکاری با اعتباری بالغ بر ۳ میلیاردو ۸۴۷ میلیون ریال به همراه داشت.

علیمحمدی در ادامه از مزایای عمده استفاده از کابل خودنگهدار اشاره کردو گفت:از جمله مزایای استفاده از کابل خودنگهدار کاهش انرژی توزیع نشده به مقدار قابل ملاحظه،کاهش خطرات آتش سوزی در این روستا به دلیل مشجر بودن و جلوگیری از تخریب محیط زیست،زیبا سازی مبلمان روستایی و امکان اجرای مانور مناسب برروی شبکه، نام برد.

وی در ادامه افزود: در طول اجرای این پروژه ۴۲۰۰ متر شبکه سیمی به کابل خودنگهدار تبدیل شد که با همکاری اکیپ های واحدهای اجرایی شهرستان مریوان ،به بهره برداری رسید.

لازم به ذکر است این روستا در دهستان زریوار قراردارد که دارای ۸۷۷ مشترک برقدار می باشد.

image_pdfimage_print