شبکه توزیع برق ۷ روستای دیگر شهرستان بیجار اصلاح شد

تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
تاریخ بروزرسانی: ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

سرپرست مدیریت توزیع برق شهرستان بیجار از اصلاح و بهینه سازی 9200 متر شبکه فشار ضعیف هوایی 7 روستای دیگر این شهرستان با کابل خودنگهدار خبر داد .

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان ، هادی محمدمرادیان با اشاره به استمرار برنامه های شرکت توزیع در راستای بازسازی شبکه برق فرسوده روستاها به منظور رفع ضعف ولتاژ ، کاهش تلفات انرژی و افزایش رضایتمندی مشترکین روستایی ، گفت : اصلاح و بهینه سازی شبکه برق روستاهای ( امیر آباد ، پهنه بر ، شیرکش سفلی ، شیرکش علیا ، اسلام آباد ، الوندقلی و سلطان آباد تنبلی  ) با همت و تلاش گروه های فنی و اجرایی برق شهرستان بیجار به سرانجام رسید .

وی درادامه اذعان داشت :  افزایش قابلیت اطمینان شبکه در مقابل شرایط جوی و اتفاقات ناشی از برخورد اشیاء خارجی ، کاهش انرژی توزیع نشده به مقدار قابل ملاحظه  ، کاهش هزینه شاخه زنی در مناطق مشجر ، کاهش خطر آتش سوزی در مناطق مشجر و جلوگیری از تخریب محیط زیست و مرگ حیوانات ، استمرار در ارائه سرویس به مشترکین  ، امکان زیبا سازی فضای شهری و روستایی ، کاهش میزان استفاده های غیر مجاز از برق ، افزایش ایمنی در هنگام کار بر روی خطوط و کاهش خسارتها و ضایعات ناشی از برق گرفتگی ، برخی از مزایای استفاده از کابل خودنگهدار در شبکه توزیع برق می باشد .

محمدمرادیان در پایان یادآور شد : این پروژه ها با اصلاح ۹۲۰۰ متر شبکه فشار ضعیف هوایی و با صرف هزینه ایبالغ برق ۱۰ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال و از محل اعتبارات شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان اجرایی شد .

گفتنی است از ابتدای سال ۱۳۹۹ تاکنون ۵۴۳۷۵ متر شبکه توزیع برق شهری و ۴۰۲۰۷ متر شبکه توزیع برق روستایی در سطح شهرستان بیجار با کابل خود نگهدار اصلاح و عاری از شبکه سیمی شده است .

image_pdfimage_print