تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
تاریخ بروزرسانی: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹

مدیرتوزیع برق شهرستان سقز ازاصلاح 12هزار 785متر شبکه فشارضعیف هوایی به کابل خودنگهدارشهرستان سقز تا پایان مردادماه سال 99با اعتباری بالغ بر7 میلیاردو پانصد و چهل میلیون ریال خبرداد.

به گزارش خبرنگارروابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان عطا ا… نوروزی بااعلام این خبر گفت: یکی از اهداف مهم این شرکت برای تبدیل شبکه های سیم مسی به کابل خود نگهدار، بهسازی شبکه های فرسوده، جلوگیری از سرقت و خدمت رسانی مطلوب و مطمئن به مشترکان برق استان نام برد.

وی در ادامه به برخی از مزایای عمده استفاده از کابل خود نگهدار در شبکه‌های توزیع  هوایی برق اشاره کرد وگفت:از جمله مزایای اجرای این طرح افزایش قابلیت اطمینان شبکه در مقابل شرایط جوی و اتفاقات ناشی از برخورد اشیاء خارجی، کاهش انرژی توزیع نشده، کاهش هزینه شاخه زنی در مناطق مشجر، کاهش تلفات با از بین رفتن جریان نشتی در درختان و تجهیزات، کاهش خطر آتش سوزی در مناطق مشجر و جلوگیری از تخریب محیط زیست و مرگ حیوانات، آزادی عمل بیشتر در طراحی خطوط به دلیل کاهش فاصله حریم کابل‌های خود نگهدار، امکان نصب خط جدید کابل خود نگهدار در کنار خط قبلی بر روی یک تیرونهایتا” زیباسازی مبلمان شهری و روستایی نام برد.

وی در ادامه اذعان داشت: در مواردی که استفاده از خطوط سیم مسی منجر به بروز حوادث گذرا می شود و یا اینکه رعایت حریم و سایر نکات فنی و ایمنی شبکه برق مقدور نیست استفاده از کابلهای خود نگهدار هوایی راه حل منطقی است. 

وی در پایان  خاطر نشان کرد:  با توجه به قرار گرفتن در فصل تابستان و ایام پیک بار بیشترین فعالیت تبدیل سیم به کابل در مناطقی از شهرستان سقز (محله قوخ، سرچنار،تازه آباد) عملیات اجرایی آنها نهایی ،و از ابتدای سال تاکنون ۱۲هزارو۷۸۵متر شبکه فشار ضعیف هوایی به کابل خودنگهدار با اعتباری بالغ بر۷میلیاردو پانصد و چهل میلیون ریال به بهره برداری رسید .

image_pdfimage_print