تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
تاریخ بروزرسانی: ۴ مرداد ۱۳۹۹

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان از رایگان شدن برق مشترکان کشاورزی همکار در برنامه های کاهش پیک بار تابستان سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان هیوا لهونیان در تصریح این خبر گفت: چاه های آب کشاورزی، سهم قابل توجهی در مصرف انرژی برق و شکل گیری پیک بار استان داشته و نقش چشمگیری در برنامه های پیک سایی تابستان ایفا می کنند.

 وی در ادامه افزود: این شرکت در حال حاضر ۶۶۳ هزارمشترک برق دارد که به آنان  خدمات ارائه می نماید، از این مجموع تعداد ۱۰۴۹۴ اشتراک مربوط به چاه های آب کشاورزی هستند که ۲۵ درصد سهم مصرف انرژی استان را به خود اختصاص می دهند.

هیوا لهونیان با اشاره به برنامه های تشویقی مدیریت مصرف برق در بخش کشاورزی اظهار داشت: مشترکین کشاورزی همکار که در ایام پیک بار تابستان ( ۱۵ خرداد لغایت ۱۵ شهریور ) از ساعت ۱۳ الی ۱۷ از برق استفاده ننمایند علاوه بر اینکه هزینه برق مصرفی آن ها در سایر ساعات شبانه روز  به صورت رایگان محاسبه خواهد شد، مشمول دریافت پاداش های تشویقی براساس دستورالعمل های وزارت نیرو خواهند شد.

علاوه بر طرح فوق، آن دسته از مشترکین کشاورزی که برای کل ۲۴ ساعت شبانه روز و در طول هفت شبانه روز  ( متوالی و غیر متوالی ) در فاصله زمانی یکماه هیچگونه مصرفی نداشته باشند، هزینه برق مصرفی مابقی ایام ماه فوق نیز ( ۲۴ روز ) به صورت رایگان محاسبه خواهد شد.

لهونیان اضافه کرد: در راستای طرح “فهام” (فراسامانه هوشمند اندازه گیری و مدیریت انرژی ) ، این شرکت تاکنون نزدیک به ۵۰۰۰ دستگاه کنتور هوشمند برروی چاه های آب کشاورزی استان با هدف اجرا برنامه های مدیریت مصرف و قرائت از راه دور، نصب نموده است.       

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان در پایان سخنان خود با اظهار این که در برنامه کاهش اوج بار تابستان سال جاری، برای بخش کشاورزی ۲۳٫۵ مگاوات از سوی شرکت توانیر برای استان کردستان پیش بینی شده اضافه کرد: در سال گذشته ۱۹۰۲ مشترک کشاورزی با این شرکت در مدیریت مصرف برق  همکاری داشته و جمعا  بالغ بر  ۷۳۲ میلیون تومان پاداش مشارکت، از طریق بستانکار کردن صورت حساب برق مصرفی آنان، اعمال نموده است.

image_pdfimage_print