مدیر توزیع برق امور جنوب شهرستان سنندج خبر داد: اصلاح شبکه فشارضعیف ۱۲روستا از توابع شهرستان سنندج با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال

تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۰
تاریخ بروزرسانی: ۱۰ خرداد ۱۴۰۰

مدیر توزیع برق جنوب سنندج از تبدیل بیش از 20 کیلومتر از شبکه سیم مسی 12روستای (گندمان – گزنه – قصریان - سمان – هوانله - نران – عنبربزان - کانی مشکان – دربنده – حلوان - دادانه و دولاب ) این شهرستان به کابل خودنگهدار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان اسعدخالدی در تشریح این خبرگفت: پروژه تبدیل شبکه سیم مسی به کابل خودنگهدار به طول ۲۰ کیلومتر به صورت همزمان  در ۱۲ روستای این شهرستان با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال اجرا و به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به اینکه طبق برنامه ریزی انجام شده تا پایان سال جاری شبکه های توزیع همه روستاهای حوزه امور جنوب شهرستان سنندج به کابل خود نگهدار تبدیل می گردد افزود : این روستاها بدلیل فرسودگی زیاد شبکه های برق، عارضه دار گردیده و در زمان ناپایداری جوی با قطعی برق مواجه می گردد، اصلاح و اورهال شبکه توزیع برق این روستاها در دستورکار این امور قرارگرفت و تمامی تیرهای فشارضعیف آسیب دیده تعویض، تیرهای واقع شده در وسط کوچه و معابر، ساماندهی شده و مشکل حریم نیز مرتفع گردید.

خالدی در ادامه سخنان خود افزود:  هدف از تبدیل شبکه فرسوده و فشارضعیف برق به کابل خودنگهدار را کاهش مخاطرات برق گرفتگی، افزایش ضریب ایمنی بالا، کاهش تلفات، نوسازی شبکه، بهبود مبلمان  شهری و روستایی، افزایش طول عمر شبکه،کاهش سرقت و جمع آوری انشعابات غیر مجاز دانست.

مدیر توزیع امور برق جنوب شهرستان سنندج در پایان سخنان خود تأکید کرد: با توجه به شرایط اقلیمی و شرایط آب و هوایی استان و همچنین فرسودگی تاسیسات و شبکه های توزیع برق در مناطق کوهستانی و صعب العبور  لزوم اجرای این طرح ها در این مناطق دو چندان است.

image_pdfimage_print