مدیر توزیع برق امور شمالی سنندج خبر داد: برقرسانی به تونلهای همرو و گزردره از توابع شهرستان سنندج با اعتباری بالغ بر ۱۳ میلیارد ریال

تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۰
تاریخ بروزرسانی: ۱۲ خرداد ۱۴۰۰

مدیر امور توزیع برق شمال سنندج از اجرای خط برقرسانی دو مداره تونلهای گزدره و همرو از توابع شهرستان سنندج با اعتباری بالغ بر 13 میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان محمد آزاد حسینی در تشریح این خبر گفت: در تکمیل فاز اول این پروژه ۶۵۹۰ مترخط فشار متوسط  هوایی جهت اجرای عملیات روشنایی و سیستم تهویه دوتونل گردنه های ( همرو و گزدره ) با اعتباری بالغ ۱۳ میلیارد ریال اجرا و به بهره برداری رسید.

حسینی در ادامه افزود: در فاز اول این طرح تعداد ۱۲۵ پایه بتنی و ۶۵۸ کیلوگرم سیم آلومینیومی ستفاده شده است، همچنین نصب و راه اندازی دو دستگاه ترانس جدید ۱۰۰ کیلوولت آمپر در فاز دوم این پروژه در دست اقدام است.

وی در ادامه سخنان خود اذعان داشت: دو دستگاه پست کمپکت ۵۰۰ کیلو ولت آمپر در آینده نزدیک در محل تونل ( همرو ) نصب و خواهد گردید، البته اقدامات مربوط به کابل کشی روشنایی در مسیر تونل ها به اتمام رسیده و این تجهیزات در آینده نزدیک آماده بهره برداری خواهد شد.

مدیر امور توزیع برق شمال سنندج در ادامه سخنان خود بیان داشت: سیستم روشنایی دو تونل ( همرو و گزدره ) در حال حاضر نصب و اجرا گردیده است، همچنین برق رسانی این محور با ایمن سازی شبکه راه و محور ارتباطی تحت تاثیر مراودات و فعالیت های منطقه مرتبط بوده و آماده و مهیای تردد ایمن رانندگان از این مسیر پر رفت و آمد است.

محمد آزاد حسینی در پایان سخنان خود با اشاره به جاده جدید سنندج به مریوان بیان کرد: جاده جدید سنندج به مریوان دارای ۳ تونل است که دو تونل در محدوده ی کلاترزان ( همرو و گزدره ) قرارگرفته، خوشبختانه هر سه تونل از زیرساخت برق رسانی برخوردار شده اند و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

 گفتنی است از نظرحجم ترافیکی و نیز جلوگیری از ایجاد گره های بین راهی، این طرح یک اولویت محسوب می شود تا سهولتی ۲ چندان در ایمن سازی این مسیر ایجاد گردد.

 

image_pdfimage_print