تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۹
تاریخ بروزرسانی: ۳۰ مهر ۱۳۹۹

مدیر توزیع برق شهرستان دهگلان از تکخوانی کردن دو روستای یوزباشکندی و زاغه علیا در این شهرستان با اعتباری بالغ بر 450 میلیون ریال با هدف ارتقا کیفیت خدمات و امکان بهره مندی مشترکین خانگی کم مصرف از برق رایگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان محمد امین حریقی در تشریح این خبر گفت: نظر به اینکه بحث تکخوانی کنتورهای روستایی یکی از مطالبات مقامات محلی و شهرستانی می باشد، تکخوانی مشترکین دو روستای یوزباشکندی و زاغه علیا  با اعتباری بالغ بر ۴۵۰ میلیون ریال به اتمام رسید.

وی در ادامه اذعان داشت: در آینده ای نزدیک تمام روستاهای این شهرستان تکخوانی می گردد.

حریقی در ادامه سخنان خود بیان کرد: اقدامات مربوط به تکخوانی روستاهای(کانی کبود مران، بایزیدآباد، گیزمل سفلی، دالان، فتاح آباد ,تازه آباد وزیر، قاچیان، سه تپان،  برده رشه تیلکو، گل تپه سفلی و باشقشلاق) به اتمام رسیده و گام نهایی اجرای پروژه منوط به تسویه حساب برق مصرفی روستاهای فوق الذکر می باشد و همچنین جمع آوری اطلاعات جهت تکخوانی روستاهای(گل قلعه, شریف آباد یاپل, قرچی قران, میشیاب, تازه آباد قدیم, آقبلاغ, اصحاب, بهارستان, نعل شکن, بست, کیله کبود, زرینه ورمزیار, مودی و قشلاق سفید) در حال انجام می باشد و با اولویت کاری نسبت به تکخوانی نمودن آنها نیز اقدام می گردد و  ابراز امیدواری کرد تا پایان سالجاری  این روستاها نیز تبدیل به تکخوانی شوند.

مدیر توزیع برق شهرستان دیواندره در پایان سخنان خود اذعان داشت: با اجرای این پروژه اکنون ساکنین مشترکین و روستاهای فوق، از خدمات مربوط به شرکت توزیع برق به مانند مشترکین شهری، برخوردار خواهند شد.

لازم به ذکر است با اجرای این طرح می توان به حذف انشعابات غیرمجاز، امکان برخورداری از برق رایگان برای مشترکین خانگی در صورت مدیریت مصرف برق  و محدود نمودن مشترکین پرمصرف روستایی اشاره کرد.

image_pdfimage_print