تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹
تاریخ بروزرسانی: ۴ مرداد ۱۳۹۹

مدیر توزیع برق شهرستان سقز از آغاز پروژه اصلاح و تبدیل 4438 متر شبکه سیمی به کابل خودنگهدار در محدوده پست شماره ۲ تازآباد حومه شهر سقز، با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق کردستان، عطااله نوروزی در تصریح این خبر گفت: اجرای این طرح گامی بزرگ در راستای افزایش پایداری شبکه، کاهش تلفات انرژی الکتریکی، زیباسازی مبلمان شهری، جلوگیری از بروز خاموشی و بهبود ارائه خدمات به مشترکان ساکن در منطقه می گردد.

وی با اشاره به این‌که حجم این طرح بیش از ۴ کیلومتر و با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد ریال آغاز می شود اظهار داشت: تمام سیم‌های برقی مسی شبکه جمع‌آوری و با کابل‌های خودنگهدار  تعویض می شوند.

نوروزی در ادامه افزود: خاموشی حداقلی، تلفات انرژی کمتر، کیفیت برق مناسب، حفظ امنیت جانی مردم و حفظ محیط زیست و جلوگیری از سرشاخه‌زنی درختان از مزیت‌های حداقلی استفاده از کابل‌های خودنگه‌دار در شبکه توزیع برق است.

مدیر توزیع برق شهرستان سقز در پایان سخنان خود اذعان داشت: با اجرای این طرح بالغ بر ۴ کیلومتر از شبکه هوایی قدیمی این مناطق با ” کابل خودنگه‌دار ” جایگزین می شود که این کار ضمن جلوگیری از اتلاف انرژی و افت جریان، کاهش خاموشی‌های ناشی از سرقت شبکه و ارتقاء رضایتمندی مشترکین برق را نیز به دنبال خواهد داشت.

 

image_pdfimage_print