تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸
تاریخ بروزرسانی: ۱۸ آذر ۱۳۹۸

مدیر توزیع برق شهرستان سقز از برقرسانی به روستای سیدآباد تیلکو شهرستان سقز با اعتباری بالغ بر۲ میلیارد و یکصد میلیون ریال خبر داد.

با توجه به شکل‌گیری مهاجرت معکوس به نواحی روستایی کشور در سال‌های اخیر به علت توسعه حوزه زیرساختی روستاهای کشور از قبیل احداث‌ مدرسه و راه و تقویت گردشگری روستایی، موجی از  بازگشت روستاییان‌ مهاجر را رقم زده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق کردستان در راستای برق‌رسانی به روستاهای فاقد برق با توجه به مهاجرت معکوس و بازگشت تعدادی از ساکنان روستای سیدآبادتیلکو، این روستا برق‌دار گردید.

عطاالله نوروزی مدیر توزیع برق شهرستان سقز ضمن اعلام این خبر گفت: در پروژه‌ی برق‌رسانی به روستای سیدآباد تیلکو ۸۵۰ متر شبکه فشار متوسط هوایی، یک دستگاه پست هوایی ۲۵ کاوا و ۳۱۰متر شبکه فشار ضعیف هوایی با اعتبار دو میلیارد و یکصد میلیون ریال مورد بهره برداری قرارگرفت.

وی با تایید این‌ نکته که یکی از اهداف اقتصاد مقاومتی محرومیت‌زدایی در کشور است اذعان داشت: عملیاتی شدن این پروژه‌ها خدمت به مناطق محروم، محرومیت‌زدایی در روستاها و توسعه مهاجرت معکوس از حاشیه شهرها است و برق به عنوان زیرساخت اولیه در روستاها سایر امکانات از جمله ارتباطات، مخابرات و آبرسانی را به همراه خود می آورد.

image_pdfimage_print