تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۹
تاریخ بروزرسانی: ۶ بهمن ۱۳۹۹

مدير توزيع برق شهرستان مريوان از احداث 3500 مترخط فشار متوسط هوایی جهت تأمین برق روشنایی و سیستم تهویه تونل باغان این شهرستان، با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد و 700 میلیون ریال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان مرتضی محبتی در تشریح این خبر گفت: این جاده دارای سه تونل می باشد که دو تونل در محدوده بخش کلاترزان در “گردنه هه مرو” و “گه زه ر دره” و تونل دیگر در بخش کوماسی مریوان در محدوده روستای باغان قرار دارد، طول این تونل ۱۸۸۶ متر  و در ۱۵ کیلومتری شهرستان مریوان می باشد که طولانی ترین تونل استان به شمار می آید.

وی در ادامه افزود : در این پروژه ۶۰ پایه بتونی و ۴۳۸۴ کیلوگرم سیم آلومنیوم نمره ۱۲۰ استفاده گردید و ۳۵۰۰ متر خط فشار متوسط هوایی جهت تأمین برق روشنایی و سیستم تهویه تونل باغان احداث گردید  که با توجه به شرایط توپولوژی و کوهستانی بودن منطقه و نیز برودت هوا، اکیپ اجرایی این مدیریت در بیست روز کاری این پروژه را  با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال به اتمام رساند.

محبتی در ادامه اذعان داشت: احداث ۲۱ کیلومتر فیدر جدید از پست مریوان ۲ ” روبروی پادگان تا تونل ” در فاز دو در دست اقدام است و با تکمیل فاز ۱ امکان برقدار نمودن تونل فراهم شده است .

مدیر توزیع برق شهرستان مریوان در پایان سخنان خود تأکید کرد: هدف اصلی شرکت توزیع برق، تامین برق مطمئن و پایدار در گستره جغرافیایی استان و نقاط مورد نیاز است و پروژه مذکور در همین راستا طراحی و اجرا گردید و با بهره برداری از این جاده، یکی از مهمترین خواسته های مردم مرز نشین مریوان تحقق یافت.  

لازم به ذکر است این پروژه، دومین پروژه مدیریت توزیع برق شهرستان مریوان در راستای جاده مواصلاتی سنندج – مریوان بود.

 

 

 

image_pdfimage_print