تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۹
تاریخ بروزرسانی: ۹ دی ۱۳۹۹

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان از لزوم همکاری و همیاری مشترکین در روزهای سرد سال به منطور جلوگیری از خاموشی های برق خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توریع نیروی برق استان کردستان هیوا لهونیان در تشریح این خبر گفت:  با توجه به این که در روزهای سردسال، مصرف سوخت گاز افزایش پیدا می کند، به منظور جلوگیری از ایجاد اختلال در تأمین برق کشور به ویژه در شرایط فعلی کرونایی، همراهی مشترکین در مدیریت مصرف برق و به تبع آن کاهش مصرف سوخت نیروگاه های کشور نقشی موثرو ارزنده ای دارد.

لهونیان در ادامه با اشاره به وضعیت برق در کشور اذعان داشت: هرچند وضعیت نیروگاه‌ها در تولید برق نرمال است اما باید در مصرف گاز در حوزه نیروگاه ها صرفه جویی کرد تا با مشکل خاصی مواجه نشویم.

وی در ادامه با اشاره به نیروگاه های متصل به شبکه گاز افزود: ۸۵ نیروگاه در کشور هم‌اکنون از طریق گاز، سوخت خود را تأمین می کنند و در زمستان سالجاری با توجه به سرما و برودت هوا، مصرف سوخت در کشور روند افزایشی داشته که محدودیت هایی را برای تولید در نیروگاه ها ایجاد می کند.

لهونیان در ادامه بیان کرد: همکاری و همراهی مردم در مصرف صحیح برق و گاز بسیار موثر و تاثیر گذار می باشد و می توانیم با همکاری هم، زمستانی بدون خاموشی برق و بدون کمبود گاز را سپری کنیم.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان در ادامه سخنان خود افزود: صنعت برق کشور برای تشویق مردم به کاهش مصرف برق که تاثیر آن در کاهش مصرف سوخت نیروگاه ها نمایان می شود، مشوق هایی را که در تابستان برای مشترکان خانگی اختصاص می داد، در زمستان سالجاری نیز اجرایی می کند.

وی در ادامه تأکید کرد: مشترکان خانگی در صورتی که مصرف برق خود را در زمستان سالجاری کاهش دهند، از مشوق های صنعت برق برخوردارخواهند شد و حتی می توانند با توجه به طرح برق امید با کاهش مصرف برق در گروه کم مصرفین قرار گیرند و از برقی رایگان و مطمئن برخوردارشوند.

هیوا لهونیان در پایان سخنان خود یاد آور شد: مشترکین گرامی می توانند با اقداماتی ساده مانند خاموش کردن لامپ های اضافی در منازل و ادارات و استفاده از نور طبیعی در طول روز، کاهش جزیی شعله بخاری و سیستم های گرمایشی، کاستن یک درجه دمای محیط تا میزان قابل توجهی مصرف برق و گاز را کاهش دهند که در این صورت با همکاری مردم، مشکلی در تأمین گاز و برق در استان در زمستان امسال به وجود نخواهد آمد.

image_pdfimage_print