تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۴۰۰
تاریخ بروزرسانی: ۱۲ خرداد ۱۴۰۰

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان در نشستی با مدیران جهاد کشاورزی استان گفت: اگر کشاورزان در چهار ساعت پیک مصرف برق در روز ( 13 الی 17 )، پمپاژهای آب برقی خود را خاموش کنند و در دیگر ساعات به آبیاری زمین های خود بپردازند، از برق رایگان و مطمئن در طول مدت همکاری بهره مند می شوند.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان هیوا لهونیان در تشریح این خبر گفت: در شرایط کنونی و با توجه به کمبود ذخایر سدهای آبی کشور و از مدار خارج شدن قریب به ۶۰ درصد از نیروگاه های برق – آبی، آغاز موج بی سابقه گرما که بزعم برخی کارشناسان طی ۵۰ سال اخیر بی سابقه بوده است و سبب شده است تا میزان تولید پاسخگوی تقاضای مشترکان نباشد.

لهونیان در ادامه افزود: بخش کشاورزی در مدیریت مصرف برق تابستان ۱۴۰۰ نقش مهم و اساسی دارد، در همین راستا کشاورزان می توانند با مصرف هوشمندانه برق هم از طرح های تشویقی بهره مند شوند و هم دیگر مشترکان برق استان را برای تأمین برق مطمئن و پایدار یاری نمایند.

وی در ادامه با اشاره به کمبود بیش از ۱۳۰ مگاوات تولید برق در استان اذعان داشت: اکنون در کشور با کمبود ۱۰ هزار مگاواتی برق مواجه هستیم که سهم استان کردستان بیش از ۱۳۰ مگاوات است که به راحتی با تمهیداتی در بخش های مختلف خانگی، تجاری، صنعت و کشاورزی و البته همکاری همه این بخش ها در حذف موارد غیر ضرور، این کمبود را می توان جبران کرد و از خاموشی های احتمالی برق جلوگیری کرد.

لهونیان با اشاره به ۳۰ درصد اشتغال استان که در بخش کشاورزی است گفت: مدیریت مصرف برق در بخش کشاورزی به اقتصاد این بخش نیز کمک شایانی می کند، از سوی دیگر ضمن برخورداری کشاورزان از بسته های تشویقی، این بخش می توانند از برق رایگان و مطمئن بهره مند شوند و با مدیریت مصرف از بروز خاموشی های احتمالی جلوگیری کنند و از متضرر شدن این بخش در مقابل خاموشی های  احتمالی برق جلوگیری می شود.

لازم به ذکر ست بسته های تشویقی از سوی توانیر از تاریخ ۱ خرداد الی ۱۵ شهریور برای تابستان ۱۴۰۰ برای بخش مشترکین کشاورزی اجرا شده است و اگر کشاورزان پمپاژهای آب برقی خود را در ساعات پیک روز ( ۱۳ الی ۱۷ ) خاموش کنند و در دیگر ساعات شبانه روز به آبیاری زمین های کشاورزی خود بپردازند، از برق رایگان و مطمئن بهره مند می شوند.

image_pdfimage_print