تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۴۰۰
تاریخ بروزرسانی: ۶ دی ۱۴۰۰

رئیس شورای اطلاع رسانی صنعت آب و برق کردستان گفت: وزیر نیرو فردا سه‌شنبه برای بازدید از چند طرح آبرسانی و برق و اطلاع از روند پیشرفت پروژه‌ها، به کردستان سفر می‌کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان کوهسار رسولی‌تبار رئیس شورای اطلاع رسانی صنعت آب و برق کردستان گفت: علی‌اکبر محرابیان وزیرنیرو روز سه‌شنبه ۷ دی ماه جهت اطلاع از آخرین وضعیت پروژه‌های نیمه‌تمام  درحوزه آب، فاضلاب و برق به کردستان سفر خواهد کرد.

وی افزود:وزیر نیرو در ابتدای سفر خود از فرودگاه سنندج با بالگرد از سدژاوه در ۳۹ کیلومتری جنوب غربی سنندج واقع در مسیر سنندج به کامیاران بازدید می کند.

رسولی تبار بیان کرد: بازدید هوایی همزمان از سدقوچم و سامانه انتقال آب به سدسورال و سنگ سیاه و همچنین بررسی پروژه های آبرسانی به قروه و دهگلان نیز از جمله مهمترین برنامه های وزیر نیرو در سفر یک روزه خود به استان کردستان است.

رئیس شورای اطلاع رسانی صنعت آب و برق کردستان در ادامه به بازدید وزیر نیرو از سد سیازاخ و پروژه خط آبرسانی به بیجاراشاره کرد وافزود: وزیرنیرو همچنین از سد عباس آباد بانه بازدید می کند که این سد پیش از این به صورت موقت آبگیری و از ردیف اعتباری بودجه سالانه خارج شده است و تکمیل آن ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

وی با اشاره به اینکه وزیر نیرو از سد گاران مریوان نیز بازدید می کند، اظهار داشت: بازدید هوایی از سدآزاد، بازدید از پروژه  آبرسانی به تصفیه خانه آب سنندج وهمچنین تصفیه خانه فاضلاب سنندج و جلسه با استاندار ،نمایندگان و مدیران صنعت آـب و برق استان کردستان  رااز دیگر برنامه‌های سفر یک روزه علی‌اکبر محرابیان به استان است.

استان کردستان استانی کوهستانی ودارای بارندگی سالانه معادل ۴۵۵ میلی‌متر است که دارای ۹ دشت و۱۸ سد داردکه مدیریت ۱۲ سد در اختیار استان و بهره‌برداری مابقی سدها در اختیار استان‌های همجوار از جمله آذربایجان‌غربی و کرمانشاه قرار دارد.

image_pdfimage_print