تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۹
تاریخ بروزرسانی: ۲۳ شهریور ۱۳۹۹

مدیر برق شهرستان کامیاران از پایان عملیات تبدیل 18 هزار مترشبکه سیمی به کابل خودنگهدار هوایی موچش از توابع شهرستان کامیاران با اعتباری بالغ بر 9 میلیارد و 890 میلیون ریال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان شهرام بهمنی در تشریح این خبرگفت: با توجه به وجود بافت شهری فرسوده و وجود معابر بسیار کم عرض و غیراستاندارد عدم وجود حریم و فضای کافی و مناسب برای سیمهای هوایی ،صخره ای بودن مسیر برای کابل کشی زمینی، و نبود امکانات و دشواری تردد تجهیزات و ماشین آلات در مناطق کوهستانی و خارج از شهر، شرکت‌ توزیع را ناگزیر به بکارگیری انواع هادیهای روکشدار بویژه کابلهای خودنگهدار ( عمدتا از نوع فشار ضعیف) نموده است.

 وی در ادمه افزود: بهینه سازی شبکه های فشار ضعیف شهرموچش با ۱۸ هزار مترتبدیل شبکه سیم مسی به کابل خودنگهدار با هدف کاهش اتلاف انرژی، افزایش قابلیت اطمینان شبکه، کاهش مخاطرات برق گرفتگی، استاندارد سازی شبکه و کمک به بهبود مبلمان شهری از دیگر مزایای اجرای این طرح است..
وی در ادامه با توجه به مزایای دیگر این طرح خاطرنشان کرد:از جمله مزایای این طرح بهبود ولتاژ مشترکین، کاهش خاموشی های بی برنامه، کاهش خطرات احتمالی ناشی از برخورد اشیاء خارجی با شبکه ارتقای کیفیت خدمات و  رضایتمندی مشترکین نام برد.                                 
بهمنی در پایان یادآور شد:  انجام این پروژه در شهرموچش در پستهای میدان اصلی موچش, پاسگاه موچش ، ترمینال موچش ومیدان فوتبال بطول ۱۲ هزار متر در فاز اول و پستهای شهرک بهاران وشهرک زیبا و مسکن مهر موچش در فاز دوم بطول۶۰۰۰ هزار با اعتباری بالغ بر۹میلیارد و ۸۹۰میلیون ریال از محل اعتبارات داخلی شرکت به بهره برداری رسید.

لازم به ذکر است شهر موچش بیش از ۴۲۵۰ مشترک برق دربخش های خنگی،کشاورزی،تجاری و صنعتی را تحت پوشش دارد.

image_pdfimage_print