کشاورزان استان کردستان در صورت همکاری با شرکت توزیع برق از برق رایگان بهره مند می شوند

تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸
تاریخ بروزرسانی: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان: وزارت نیرو مشوق های ویژه ای را برای مشترکین کشاورزی در نظر گرفته است/کشاورزان استان در صورت عقدتفاهم نامه وهمکاری با شرکت توزیع برق کردستان از مزایای برق رایگان و مشوق های دوران همکاری، بهره مند می شوند.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان، هیوا لهونیان در توضیح این خبر گفت: بر اساس بخشنامه ابلاغی وزارت نیرو کشاورزان استان در صورت عقد تفاهم نامه  با شرکت توزیع برق استان کردستان چنانچه در یک دوره از ساعات اوج مصرف ( ساعت۱۲ الی ۱۶ یا ساعت ۲۰ لغایت ۲۴ ) پمپاژهای برقی چاه های آب کشاورزی خود را از مدار خارج کنند از مزایای برق رایگان در طول دوره همکاری از تاریخ ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور بهره مند شوند و علاوه بر رایگان شدن قبض برق آنان در دوره همکاری، مشمول دریافت بسته های تشویقی وزارت نیرو در این خصوص نیز می باشند .

وی افزود: تعداد مشترکین کشاورزی استان حدود ۹ هزار و ۹۸۰ مشترک می باشد و ۵/۲۸ درصد از برق استان در ساعات اوج مصرف در این بخش مصرف می شود.

لهونیان با بیان اینکه مشترکین کشاورزی حدود ۸۳ هزار و ۱۵۰ مگاوات  ساعت از مصرف دوره پیک این شرکت  را به خود اختصاص می دهند، یادآور شد در صورت همکاری این مشترکین می توان به کاهش مصرف در این ساعات امیدوار بود.

مدیر عامل توزیع برق کردستان با بیان پرداخت پاداش نقدی در طول دوره همکاری به کشاورزان تصریح کرد، سال گذشته با فراخوان همکاری کشاورزان، ۶۳۲ مشترک کشاورزی با شرکت توزیع برق استان در این خصوص همکاری داشتند و با مشارکت و رعایت موارد ذکر شده در تفاهم نامه، بیش از ( ۹۷/۲ ) مگاوات توان مصرفی در ساعات اوج مصرف، در سال گذشته کاهش یافت.

وی یادآور شد با توجه به همکاری این مشترکین حدود ۱ میلیارد و ۸۸۰ میلیون ریال بابت بخشودگی و پاداش دوره همکاری در سال گذشته در قبض برق مصرفی آنان بصورت بستانکاری اعمال و پرداخت شده است.

مدیر عامل شرکت توزیع برق کردستان در پایان اظهار امیدواری کرد با همکاری و همدلی کشاورزان محترم استان و همه ی مشترکین عزیز در بخش های مختلف پیک مصرف امسال را با موفقیت  و بدون خاموشی سپری کنیم.

image_pdfimage_print