۱۵۰ کنتور بخش کشاورزی در مریوان به کنتورهای هوشمند تبدیل شدند

تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۴۰۱
تاریخ بروزرسانی: ۴ بهمن ۱۴۰۱

مدیر توزیع برق شهرستان مریوان از تعویض ۱۵۰ کنتور سه فاز بخش کشاورزی این شهرستان به کنتورهای هوشمند تا دی ماه امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان، عبدالرحمن مرادی مدیر توزیع برق شهرستان مریوان از تداوم اجرای طرح تعویض کنتورهای سه فاز با اولویت بخش کشاورزی خبر داد و گفت: با توجه به ابلاغ شیوه نامه های اجرایی بند د تبصره ۱۵ قانون بودجه که در راستای مدیریت بهینه مصرف مشترکین به تعویض کنتور با نوع هوشمند اشاره دارد با اختصاص سهمیه تعویض برای مشترکان در تعرفه های مختلف تا دی ماه امسال ۱۵۰کنتور کشاورزی سه فاز تعویض و تبدیل به کنتور هوشمند شده است.

وی با اشاره به اینکه نصب کنتورهای هوشمند یکی از راهکارهای موثر در اصلاح رفتار مشترکان پرمصرف و کنترل بار شبکه برق است، گفت: در قالب این طرح کنتورهای هوشمند جایگزین کنتورهای قدیمی می‌شوند و اطلاعاتی از قبیل مصرف برق، میزان ولتاژ، جریان و ضریب توان در این کنتورها ثبت می‌شود.

مرادی نصب کنتورهای هوشمند را پیش نیاز اعمال برنامه های مدیریت مصرف برق عنوان کرد و گفت: برای اعمال تعرفه های مختلف درساعات اوج مصرف برق یا حتی خارج ازآن زمان، نصب این کنتورها  برای مشترکان پرمصرف امری ضروری است.

وی در پایان اظهار داشت: با توجه به اینکه کنتورهای هوشمند یکی از نیازهای اعمال برنامه های مدیریت بار است بنابراین هرگونه تحول در چگونگی مصرف انرژی مستلزم لوازم اندازه گیری تعرفه ای است.

image_pdfimage_print