۱۸ دستگاه ماینر(دستگاه استخراج ارزدیجیتال )در شهرستان سقز کشف و ضبط شد

تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹
تاریخ بروزرسانی: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹

مدیر توزیع برق شهرستان سقزاز کشف و ضبط 18 دستگاه ماینر( استخراج ارز دیجیتال )در یکی از تولیدات کشاورزی با هف شناسایی برق های غیرمجاز و تامین برق پایدار برای مشترکان در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان عطاا… نوروزی درتشریح این خبر گفت:

با توجه به افزایش ارزش بازار بیت کوین، متاسفانه شاهد افزایش مراکز استخراج این ارز دیجیتال در بعضی از دامداریها ،تولیدات کشاورزی و خانه باغ ها هستیم که در راستای طرح برخورد با تولید کنندگان غیرمجاز ارزدیجیتال و در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت یکی از تولیدات کشاورزی در این شهرستان از برق غیرمجاز،موضوع در دستور کار واحد حقوقی شرکت و نیروی انتظامی قرارگرفت.

وی درادامه تصریح کرد: با انجام اقدامات به موقع و هماهنگی با دستگاههای امنیتی در یکی از تولیدات کشاورزی جاده سقز – بوکان، تعداد ۱۸ دستگاه ماینر مولد استخراج ارز دیجیتال که از طریق انشعاب غیر مجاز و قبل از کنتور تغذیه می شدرا شناسایی و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی داده شد.

وی درادامه یکی از دغدغه های اصلی برای تامین برق پایدارمشترکان را استفاده از این دستگاهها دانست و گفت: میزان توان مصرفی ماینرها نسبت به انواع مختلف آن به طور میانگین ۱٫۳ تا ۳٫۴ کیلووات یعنی دست کم ۸۷ برابر یک لامپ کم مصرف و ۳٫۴ برابر یک کولر آبی است.

وی در پایان خاطر نشان کرد:شرکت توزیع برق استان کردستان اقداماتی را جهت شناسایی مراکز استخراج ارز دیجیتال از قبیل؛ رصد میزان مصرف برق مشترکان خانگی و صنعتی و فعالیتهای غیر مجاز در این حوزه را در دستور کار خوددارد و از مردم و مشترکان کردستانی درخواست کردند از طریق سامانه ۱۲۱ واحد عملیات و اتفاقات ویا پلیس ۱۱۰ این شرکت و این مدیریت را درتامین برق پایدار برای مشترکان و کوتاه کردن دست سودجویان،یاری و همراهی نمایند.

image_pdfimage_print