تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۸
تاریخ بروزرسانی: ۸ مرداد ۱۳۹۸

مدیر توزیع برق شهرستان بیجار از اتمام عملیات نصب 310 دستگاه کنتورهوشمند برای مشترکین دیماندی شهرستان بیجار با هزینه بالغ بر 4 هزار و 390 میلیون ریال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان، محسن ابراهیمی در تصریح این خبر گفت:  در راستای اهداف صنعت برق جهت ایجاد شبکه هوشمند انرژی و به عنوان اولین گام ، طرح ملی فراسامانه هوشمند اندازه گیری و مدیریت انرژی ( فهام ) در حال اجرا می باشد .

ابراهیمی با اشاره به اینکه مقوله سیستم های اندازه گیری شبکه هوشمند سر آغاز تلفیق حوزه های فن آوری اطلاعات و ارتباطات با مهندسی برق است افزود : استفاده از این کنتورها امکان رصد لحظه ای مصرف برق و هرگونه تحلیل و برنامه ریزی در خصوص انرژی را فراهم می سازد و در صورت افزایش غیرطبیعی بار و یا دستکاری کنتور امکان بررسی سریع وجود دارد.

وی در ادامه اذعان داشت: این اطلاعات به شرکت کمک می کند تا میزان مصرف انرژی را در ساعات مختلف روز و با توجه به مصرف انرژی هر بخش رصد و اطلاعات تفکیکی را با ارائه الگوهای مورد نیاز جهت کاهش هزینه های مشترک را نیز در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد.

محسن ابراهیمی در ادامه به برنامه شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان برای نصب کنتورهای هوشمند اشاره و اعلام کرد: به همین منظور مدیریت توزیع برق شهرستان بیجار با تجهیز و آماده سازی ۳ اکیپ اقدام به نصب ۳۱۰ دستگاه کنتور هوشمند برق جهت مشترکین دیماندی خود نمود .

مدیر توزیع برق شهرستان بیجار در پایان تأکید کرد: خوشبختانه با تلاش و کوشش بی شائبه پرسنل اجرایی برق شهرستان بیجار، عملیات نصب این تعداد کنتور هوشمند برای مشترکین دیماندی فعال در بخش های صنعتی ، کشاورزی و عمومی و با هزینه بالغ بر ۴ هزار و ۳۹۰ میلیون ریال و در کمترین زمان ممکن به پایان رسید .

image_pdfimage_print