تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹
تاریخ بروزرسانی: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: در طول سالهای(97و98) 397کیلومتر شبکه فشار متوسط و فشار ضعیف فرسوده برق در استان کردستان اصلاح و بازسازی شده است.

هیوا لهونیان مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان در گفتگو با خبرگزاری ایرنا اظهار داشت: اصلاح و بهینه سازی در دوسال اخیر جمعا”۶۹۲ دستگاه دستگاه پست توزیع هوایی و زمینی در کردستان بازسازی و در مجموع ۳۱۰ میلیارد ریال برای اصلاح شبکه‌های فرسوده استان هزینه شده است..

وی در ادامه اضافه کرد: اصلاح و بازسازی ۳۴ کیلومتر شبکه فشار متوسط هوایی و زمینی و ۱۶۶ کیلومتر شبکه فشار ضعیف، از جمله اقدامات انجام شده توسط این شرکت در سال ۹۸ بوده است..

وی در ادامه به ۱۹۳ میلیارد ریال هزینه برای اصلاح شبکه فرسوده در سال گذشته اشاره کرد و افزود: سال۹۸ (تعداد۴۷۸) دستگاه پست توزیع هوایی و زمینی اصلاح شد که نسبت به سال ۹۷ (۱۲۳درصد) رشد داشته است..

لهونیان در ادامه با بیان اینکه در سال ۹۷ هم تعداد ۲۱۴ دستگاه پست توزیع زمینی و هوایی اصلاح شد، تاکید کرد: در این مدت ۴۹ کیلومتر شبکه فشار متوسط هوایی و زمینی و ۱۴۸ کیلومتر شبکه فشار ضعیف اصلاح و بازسازی شده است..

وی در پایان با بیان اینکه اصلاح شبکه توزیع برق با هدف استاندارد سازی شبکه،کاهش سرقت،ایجاد مبلمان شهری،افزایش قابلیت اطمینان شبکه،کاهش مخاطرات ایمنی و برق گرفتگی انجام می‌شود، یادآور شد: سال ۹۷ در مجموع ۱۱۷ میلیارد ریال برای اصلاح شبکه‌های فرسوده برق استان هزینه شده است..

در حال حاضر شرکت توزیع نیروی برق کردستان بیش از ۶۶۱ هزار مشترک در بخش‌های مختلف خانگی، صنعتی،کشاورزی،تجاری و عمومی دارد و تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار جمعیت این استان به شبکه سراسری برق متصل و از نعمت برق برخوردار هستند و در سال جاری نیز برق رسانی به تعدادی از روستاهای زیر ۵ خانوار در دستور کار قراردارد

image_pdfimage_print